Fast Food ресторани во Македонија

Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Мене поише ми се свиѓа ова на плазет, во Хамза не им е убаво месото за мој вкус. Инаку во странство кога сум јадел донерот е обично таков, со парчиња месо. Ама месото не се споредува со ова тука.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Мене поише ми се свиѓа ова на плазет, во Хамза не им е убаво месото за мој вкус. Инаку во странство кога сум јадел донерот е обично таков, со парчиња месо. Ама месото не се споредува со ова тука.
Ако поминувате накај чаирчанка застанете и пробајте во К-Мараш имаат еве неколку години акција 2 донера за 100ден.Еден е малку зборам за мене човек од 100 кила али два се многу така да цената во однос на квалитетот е џабалак.Имав колеги кој се од Карпош и тој регион и кога ги однесов првпат не им се веруваше дека 2 донера се 100денари.После бараа секој втори ден да ги носам :)
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Ако поминувате накај чаирчанка застанете и пробајте во К-Мараш имаат еве неколку години акција 2 донера за 100ден.Еден е малку зборам за мене човек од 100 кила али два се многу така да цената во однос на квалитетот е џабалак.Имав колеги кој се од Карпош и тој регион и кога ги однесов првпат не им се веруваше дека 2 донера се 100денари.После бараа секој втори ден да ги носам :)
Најбоље ми е од Мараш донерот искраено. 2 донера и 2 ајрана таман ручек/вечера ми се :D
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.799
Ако поминувате накај чаирчанка застанете и пробајте во К-Мараш имаат еве неколку години акција 2 донера за 100ден.Еден е малку зборам за мене човек од 100 кила али два се многу така да цената во однос на квалитетот е џабалак.Имав колеги кој се од Карпош и тој регион и кога ги однесов првпат не им се веруваше дека 2 донера се 100денари.После бараа секој втори ден да ги носам :)
Таму па ептен беа мали кога ги даваа 2 за 100. Ама тоа беше може пред 3 години и не ми се свиѓаше многу. И од тогаш сум ги избегнувал. Ако се опраиле ќе пробам.:D
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Таму па ептен беа мали кога ги даваа 2 за 100. Ама тоа беше може пред 3 години и не ми се свиѓаше многу. И од тогаш сум ги избегнувал. Ако се опраиле ќе пробам.:D
Од Пласет се малце помали а од Хамза мислам дека и малце поголеми се така да пак ке кажам не дека сум некоја пицајзла за овие работи али дефинитивно се држат добро и најреални се со цените и ненормално многу имаат работа најчесто многу нарачуваат на големо од кај нив за разно разни евенти.Пласет претераа со цените али имаат верна клиентела ради стилот на Мекдоналдс со пакетите иако се изгор.Хамза па 100ден за толку мал донер во Чаир и Чаршија (не ме ебавај плс).Не сум некој што жали на јадење особено за себе и семејството али К-Мараш пред овие ги ставам во секое време.Нормално ова се е мое лично мислење :)
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Од Пласет се малце помали а од Хамза мислам дека и малце поголеми се така да пак ке кажам не дека сум некоја пицајзла за овие работи али дефинитивно се држат добро и најреални се со цените и ненормално многу имаат работа најчесто многу нарачуваат на големо од кај нив за разно разни евенти.Пласет претераа со цените али имаат верна клиентела ради стилот на Мекдоналдс со пакетите иако се изгор.Хамза па 100ден за толку мал донер во Чаир и Чаршија (не ме ебавај плс).Не сум некој што жали на јадење особено за себе и семејството али К-Мараш пред овие ги ставам во секое време.Нормално ова се е мое лично мислење :)
Овие се на истата улица со ледиком ко што гледам на мапа? Ќе ги пробам, не ни знаев дека има друг донер таму :D
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Овие се на истата улица со ледиком ко што гледам на мапа? Ќе ги пробам, не ни знаев дека има друг донер таму :D
Ако доаѓаш од Бит Пазар накај Чаирчанка се малце подоле од Ледиком и се од другата страна на улицата (пазете многу сега од кога ги ставија тие бетонските столбови е крш натаму и полиција скоро секад има сега кај Ледиком така да најдобро е од другата страна значи од кај Веро на Џон Кенеди кога се иде накај Чаирчанка е најдобро зошто може да застанеш на самото место и да си купиш на раат.

Само никако поминување таму од 4 до 6 попладне.А бе тоа е гунгула невидена Кина не ни е равна за сообраќај во тоа време.И без пари да ми даваат што било Чаирчанка во тоа време не се иде.Додуша цел ден таму е гужва али периодот кога искачаат од работа е КАТАСТРОФА
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
И тоа е добро. Изглеа ја многу обилно јадам и затоа ми беше мал. Може два ќе ме најадат:D Во Бутел последно јадев на автобуската кај трговскиот, не беше лош.
ако живееш во близина на Бутел во Бајка имаш добро роловано гиро


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.402
ако живееш во близина на Бутел во Бајка имаш добро роловано гиро


Sent from my iPhone using Tapatalk
Јас сум бил неколку пати во Бајка.
Баш добар ресторан, храната им е ептен добра а и услугата топ. Прават опасно добри свежи лигњи.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.799
ако живееш во близина на Бутел во Бајка имаш добро роловано гиро


Sent from my iPhone using Tapatalk
Од Чаир сум идев порано во Бајка, топ беше. Ама не сум јадел гиро или тогаш немаше:D
Автоматски споено мислење:

Од Пласет се малце помали а од Хамза мислам дека и малце поголеми се така да пак ке кажам не дека сум некоја пицајзла за овие работи али дефинитивно се држат добро и најреални се со цените и ненормално многу имаат работа најчесто многу нарачуваат на големо од кај нив за разно разни евенти.Пласет претераа со цените али имаат верна клиентела ради стилот на Мекдоналдс со пакетите иако се изгор.Хамза па 100ден за толку мал донер во Чаир и Чаршија (не ме ебавај плс).Не сум некој што жали на јадење особено за себе и семејството али К-Мараш пред овие ги ставам во секое време.Нормално ова се е мое лично мислење :)
Ќе пробам деновиве пак да видам какви се. А во Пласет не сум бил откако го реновираа и го направија како МД што викаш и цените у вис.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Ресторан за брза храна е ? ми се јаде гиро :D
ланч бар, вршат и достава ама незнам дали надвор од Бутел и Радишани
во Аеродром отвориле некое си Gyroland изгледа на местото на пицерија Занзибар, деновиве обавезно ке тркнам до таму


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Инаку кога сме кај донерите, Bi Doner има добар искендер и топло го препорачувам :D Малку подоле од Верото е, Телеком мислам има до него :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
еднаш јадев под железничка у тоа, две залчиња беше. сто и кусур денара, и никад више
Автоматски споено мислење:

и тој донерџијата многу ми личеше на @STEALTH
 
Последно уредено:
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Foodio i mene mi bese edno od omilenite na drugo mesto ubavo giro nemam probano ednas jadev mnogu ubav doner vo Tetovo ne mozam da se setam kako se vikase restoranot so zeleno logo bese, vo centar karsi domot na kultura se naogjase sea ne znam dali se uste postoi.

Subzy ne moze so Subway, bagetite na subway se mn poubavi i tie peckite im se pokvalitetni i zatoa podobro iskaca stopleno/potpeceno po mera kolku sto treba.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom