Fast Food ресторани во Македонија

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.939
Да предложите некое место во Автокоманда?

Освен 7ца кај Макпетрол.
Таму имав нарачувано од Ројал криспи, другите не знам дали носат :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Да предложите некое место во Автокоманда?

Освен 7ца кај Макпетрол.
Пица сендвичот во Римини уште им гази после толку години. Праат и добри ладни сендвичи.
Видов дека на Коцка отвориле некое ново "Коцка Бургер Бар" и вака делуваат примамливо ама не ги пробав.



Останатите места се просечни, К-15, Кузум тоа се се скара на кило.
К-15 имаа добри увијачи и да речеме солидни ќебапи ама не е тоа ништо вредно за да се издвои или препорача. Таква скара има скоро во секоја населба.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.939
Пица сендвичот во Римини уште им гази после толку години. Праат и добри ладни сендвичи.
Видов дека на Коцка отвориле некое ново "Коцка Бургер Бар" и вака делуваат примамливо ама не ги пробав.



Останатите места се просечни, К-15, Кузум тоа се се скара на кило.
К-15 имаа добри увијачи и да речеме солидни ќебапи ама не е тоа ништо вредно за да се издвои или препорача. Таква скара има скоро во секоја населба.
Скара на кило во Автокоманда има и во месарница Морава, во пазарчето, ако не им е сменет бројот 076 490 245.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Скара на кило во Автокоманда има и во месарница Морава, во пазарчето, ако не им е сменет бројот 076 490 245.
Да да, добри се и тие ама мислам само по порачка работат?
Има уште едно на паркингот кај салата одма до менувачницата, ама таму многу пати се сменија газдите и не знам дали е со ист квалитет. Пред некоја година нарачав од таму мешана скара беше сосем ок. Сега гледам друго име па не знам дали сеуште истото месо го нудат.
Имаше Автокоманда порано многу повеќе опции ама гледам сега сите затвориле. Дури и "Тоше на ќоше" мислам дека затвори. Бев пред некој месец во МК и поминав од таму, беше затворено а не прашав другариве да дознаам дали биле на одмор или капут засекогаш. Он имаше ептен јаки ќебапи а и доста народ порачуваше од таму. Боними од рестораните уште се држи, а слушнав дека и кај земјоделскиот факултет некој отворил кафанче, ептен ефтино. Не ми текнува името.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.939
Да да, добри се и тие ама мислам само по порачка работат?
Има уште едно на паркингот кај салата одма до менувачницата, ама таму многу пати се сменија газдите и не знам дали е со ист квалитет. Пред некоја година нарачав од таму мешана скара беше сосем ок. Сега гледам друго име па не знам дали сеуште истото месо го нудат.
Имаше Автокоманда порано многу повеќе опции ама гледам сега сите затвориле. Дури и "Тоше на ќоше" мислам дека затвори. Бев пред некој месец во МК и поминав од таму, беше затворено а не прашав другариве да дознаам дали биле на одмор или капут засекогаш. Он имаше ептен јаки ќебапи а и доста народ порачуваше од таму. Боними од рестораните уште се држи, а слушнав дека и кај земјоделскиот факултет некој отворил кафанче, ептен ефтино. Не ми текнува името.
За Морава јас се јавував на телефон, за пола саат ми го правеа месото, ставаат многу масло заради тоа не ги сакав, али ако те мрзи некогаш да готвиш се ок.

Тоше на ќоше знам дека го премести, последно беше тука, а дали работи сеуште не знам, со короната немав поминато натаму.
Во таа кај менувачницата имав купено само свежо месо, колбасите не беа лоши, али немам појма дали прават и како е.
Автоматски споено мислење:

П.С Боними јадев само еднаш пица, ми ја дадоа пола недопечена и не влегов уште еднаш.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
За Морава јас се јавував на телефон, за пола саат ми го правеа месото, ставаат многу масло заради тоа не ги сакав, али ако те мрзи некогаш да готвиш се ок.

Тоше на ќоше знам дека го премести, последно беше тука, а дали работи сеуште не знам, со короната немав поминато натаму.
Во таа кај менувачницата имав купено само свежо месо, колбасите не беа лоши, али немам појма дали прават и како е.
Автоматски споено мислење:

П.С Боними јадев само еднаш пица, ми ја дадоа пола недопечена и не влегов уште еднаш.
Да, таму го преместија Тоше на ќоше и сега кога бев, имаше катанец на врата ама не делуваше како да се со месеци затворени. Не знам зашто би затворил. Мислам дека откако се префрли живна малку и се разработи.
Боними пред 2 години и купив на жена ми една капричиоза и беше стварно разочварување. Сега кога бев земав една за мајка ми и ме изненадија колку беше различна од таа пред 2 години. Далеку подобра. Они имаат ептен добри врапови а и кубанскиот сендвич изгледаше добро. Се каев што не го нарачав тој и земав туна врап, жена ми рече дека ептен добар бил кубанскиот сендвич.

Него, кога сме кај пици, пробајте од Pizza Moretti.
Отворија пред месец-два карши Ред Кафе, се знам со газдата, ептен добар пица мајстор е, гарантиран квалитет.


1661698903979.png

1661698931930.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom