Fantasy Uefa Champions League 2017/2018

Кој ќе заврши прв во Кајгана лигата?


  • Вкупно гласачи
    3
  • Гласањето е завршено на .

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.537
Поени од реакции
42.781
Лига Европа ќе има бе?
Интересна ќе е, а и неофицијалната ја нема веќе :(
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
13.953
Поени од реакции
4.776
Влегов и ја, убоо е што има апликација на андроид :icon_mrgr:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.252
Поени од реакции
19.728
Слабо заинтересираност, само 10 души во лигата. Инаку еве и предиктор http://uclpredictor.uefa.com/ кој сака да игра. Кодот за Кајгана лигата е: 621e892c

@redmountain ќе игра Роналдо
 
Последно уредено:

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
11.987
Поени од реакции
16.107
Само мене така ми се чини, или овде (за разлика од ПЛ фантази) цениве се пониски и можеш да склопиш добро тимче за 100те милиони? :D

Untitled.png
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.168
Поени од реакции
4.868
На оваа фантази може да ги смениш играчите што ќе настапуваат утре со овие што ги имам одбрано што треба да настапат денес ?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.252
Поени од реакции
19.728
На оваа фантази може да ги смениш играчите што ќе настапуваат утре со овие што ги имам одбрано што треба да настапат денес ?
Можеш, затоа гледајте тие шо ги имате во тим играчи од денеска да ви бидат во стартни 11. Некој ако слабо поени ви донел од денешните, а имате на клупа играч шо игра утре тогаш сменето го утре.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.435
Поени од реакции
20.212
Можеш, затоа гледајте тие шо ги имате во тим играчи од денеска да ви бидат во стартни 11. Некој ако слабо поени ви донел од денешните, а имате на клупа играч шо игра утре тогаш сменето го утре.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
13.953
Поени од реакции
4.776
Абе да му ебем баксузот...
Мората не играше вчера, Асенсио не играше, Сане не играше, Данило не играше... поубоо не можеше да ми почне, замените евтини нормално и они не игра.... поени убиство :icon_mrgr:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.748
Поени од реакции
73.611
60 поени на крај. Ок, секако ќе ја баталам играва кај и да е според искуствово мое претходните сезони..али нат бед :D[DOUBLEPOST=1505343643][/DOUBLEPOST]ААА ИСТО ПОЕНИ КОЛКУ ДАНИ ФАК ЈЕА ОВА Е МАЛ ЧЕКОР ЗА МЕНЕ НО ГОЛЕМ ЗА ФАНТАЗИ ЧОВЕШТВОТО!
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.537
Поени од реакции
42.781
Благодарност до сите кои гласаа за мене. Ветувам дека ќе ја оправдам вашата доверба.
 
На врв Bottom