Fantasy UEFA Champions League - 2016/17

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.236
Поени од реакции
9.686
Чех
Кошелни-Годин-Боатенг-Бонучи
С.Роберто-Озил-Стерлинг
Меси-Милик-Роналдо(К)

Клупа:Кристофер(голман на Борусија М,младич на ПСЖ од дома шо не го знаат,Емре Мор,Пјаца.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.252
Поени од реакции
19.728
Чех
Кошелни-Годин-Боатенг-Бонучи
С.Роберто-Озил-Стерлинг
Меси-Милик-Роналдо(К)

Клупа:Кристофер(голман на Борусија М,младич на ПСЖ од дома шо не го знаат,Емре Мор,Пјаца.
Изедначи си го тимот со играчи кои ќе играат. Пример во вторник некој ако ти донесе само 2 поени може да ставиш наместо него некој од клупа играч кој ќе игра во среда. Инаку Боатенг нема да игра, вчера започна да тренира со тимот.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.236
Поени од реакции
9.686
Изедначи си го тимот со играчи кои ќе играат. Пример во вторник некој ако ти донесе само 2 поени може да ставиш наместо него некој од клупа играч кој ќе игра во среда. Инаку Боатенг нема да игра, вчера започна да тренира со тимот.
Та само Боатенг нема да игра како што ми мириса.

Ќе биде интересно 5-6то коло.Горе долу сите играчи ми се од екипи кои би требало да обезбедат наредна фаза уште во 4-5то коло.Последното коло 70% од нив нема да припарат на терен. :D
Арен е тимов,не лагам да се замарам многу тука.Ќе надокнадат другите за Боатенг. :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.252
Поени од реакции
19.728
Та само Боатенг нема да игра како што ми мириса.

Ќе биде интересно 5-6то коло.Горе долу сите играчи ми се од екипи кои би требало да обезбедат наредна фаза уште во 4-5то коло.Последното коло 70% од нив нема да припарат на терен. :D
Арен е тимов,не лагам да се замарам многу тука.Ќе надокнадат другите за Боатенг. :D
Не е страшно, за последните две кола можеш вајлд карта да искористиш и да ги купиш оние кои што треба да играат. Секако стартни состави се објавуваат саат време пред почетокот.

6 поени губиш со неиграњето на Боатенг и тоа што не сакаш да купиш друг дефанзивец.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
4.609
Поени од реакции
6.872
Експертиза, се мислев меѓу Мертенс и Милик, и знаете кого го ставив.
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.406
Поени од реакции
974
Ја така меѓу Меси и Суарез, и сеа сум со 34 поени на толку голови паднато.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.537
Поени од реакции
42.781
Глупа игра. Ме натера да го продадам Отавињо.
Демек повреден :(
 
На врв Bottom