Fantasy Serie A 2014/15

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.130
Поени од реакции
6.528

http://www.fantasyseriea.com

Како што е редот, еве тема и за Fantasy Serie A. Знаете како функционира, имате 120м за трошење, правите тим по ваш избор со максимум 3 играчи од екипа. Има некои нови детаљи годинава, медали, трофеи, нотификации и слично.

Правилата на играње можете да ги најдете тука.

Се што е нејасно може да прашате.

Kajgana Classic: LIjoYavy8OQT
Kajgana Head-to-head: 0Cs91tNPaXSe

Цените на некои од играчите не се реални. За мали пари имате одлични играчи. Ќе го ставам мојот тим понатаму.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.020
Поени од реакции
11.312

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.679
Поени од реакции
11.592

Се пријавив и на h2h лигата, можи некој да ми ги објасни правилата или? :)
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.130
Поени од реакции
6.528
Се пријавив и на h2h лигата, можи некој да ми ги објасни правилата или? :)
Секој член во лигата игра против секој член во лигата по двапати. Подобриот добива поени. Исто како во првенство. :) На пример прво коло јас против тебе. Јас освојувам 60 поени, ти 50 = јас добивам 3 поени.

Иначе, тимот:Засега ова. Да видиме што ќе се дешава на пазаров па може и да трпи измени.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.509
Поени од реакции
42.691
Има некои нови детаљи годинава, медали, трофеи, нотификации и слично.
Тоа постоеше и минатата сезона, но само за премиум акаунтите.
Од медалите се добиваат парички (само за премиум)

Исто така 1vs1 натпреварите се овозможени за сите членови.[DOUBLEPOST=1408981774][/DOUBLEPOST]Игра некој на Yahoo, да направиме и таму лига ?
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.754
Поени од реакции
53.969
Изгледа моќно :sneaky:. На крај кога го направив тимот, гледам ми останаа уште 20 милиони... па ај менувај ги дрвата во тимот, и земај некој од поскапите играчи :icon_lol:

Квадрадо и Келини си ги земав за тие 20 милиони :cool:

 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.353
Поени од реакции
36.379
Покрај толку играчи кога ќе видам дека на клупа го ставате Бирса :X3:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.020
Поени од реакции
11.312
Пола тим го менав имав многу повредени...Квадрадо ќе играт викендов ?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.945
Поени од реакции
4.057
влегува ли замена ако некој не настапил?
 
На врв Bottom