Fantasy Premier League 2020/21

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Јас па си велев ќе биде differential pick Антонио, а скоро пола милион го купиле...
Али како и да е, Стоунс и Антонио место Килман и ДКЛ беше одличен потег колово. 40 поени некаде ќар.

Противникот во купот 3 трансфери и трипл активирал, изгледа толку од мене.
Медисон е тој differential pick.
Не кошта многу, ретко кој го има (6.4%) Лестер се топ напаѓачка екипа и во моментов според мене најдобар нивни поединец.
Се мислам за Бертранд Траоре од следно коло. Кошта 5.9 а и А.Вила имаат не толку тежок распоред наредни 5-6 кола.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Медисон е тој differential pick.
Не кошта многу, ретко кој го има (6.4%) Лестер се топ напаѓачка екипа и во моментов според мене најдобар нивни поединец.
Се мислам за Бертранд Траоре од следно коло. Кошта 5.9 а и А.Вила имаат не толку тежок распоред наредни 5-6 кола.
Го земав Медисон пред некое коло, ама се повреди одма. Беше неизвесен да го чувам за следен натпревар и го сменив со Заха.
Од тогаш врза 3 гола по ред :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
И јас планирам да го соберам Медисон дури не го земале сите. Само нема за кого... Сакав за Грилиш, ама Вила имаат милион заостанати, не би ми била баш најпаметна одлука.

Кога сме кај Грилиш, се надевам ќе им шибне 3 на Сити, само тој може да ме извади од срањево од коло. Плус не смее Сити уште еден клин шит да земе!!!!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
Зијех и Вернер, демек за колово, Челзи ќе им тргне, па ете и да губат ќе даваат голови, мора да напаѓаат, зависи местоот на Лампард......

ахам, жими газов :mad: :mad: :mad:
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Го купив Варди пред дуплово коло.
Го стаив капитен Варди пред дуплово коло.


Океј, уше на Стерлинг му ја неам заебано сезонава.
Here we go i guess
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Абе овие заборавија да одземат поени за трансфери, прв пат им се случува толку да каснат сезонава. Ќе средат ваљда, нели? :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Абе овие заборавија да одземат поени за трансфери, прв пат им се случува толку да каснат сезонава. Ќе средат ваљда, нели? :D
Не забораваат ништо тие, автоматски при прв апдејт во колото ги одземаат .
Ако не ти се веруе, провери колку поени имаш во H2H или куп, а колку вкупно ти донеле играчите во тоа коло :D
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Замена за Варди?
Дкл, Бамфорд, Лаказет?

Тибам среќата тибам...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Не забораваат ништо тие, автоматски при прв апдејт во колото ги одземаат .
Ако не ти се веруе, провери колку поени имаш во H2H или куп, а колку вкупно ти донеле играчите во тоа коло :D
Да, да во куп приметив дека е таман. Ама сакаш да ми кажеш дека на табела во лигата иако под поени за ова коло не се одземени тие за трансфери, во тотал се додадени точно колку што би требало кога ќе се одземат поените за трансфери?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Да, да во куп приметив дека е таман. Ама сакаш да ми кажеш дека на табела во лигата иако под поени за ова коло не се одземени тие за трансфери, во тотал се додадени точно колку што би требало кога ќе се одземат поените за трансфери?
Да.

Пример ако во саботата на крај на ден си имал 30 поени, а 4 си дал претходно за трансфери, во тотал ти додаваат само 26 поени.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Да.

Пример ако во саботата на крај на ден си имал 30 поени, а 4 си дал претходно за трансфери, во тотал ти додаваат само 26 поени.
Океј, фала. :D


Шибнав јас вајлд карта иначе. Со КДБ и Варди многу ми се насобраа повредени, плус го имав веќе Медисон земено од претходно место Нето. Ќе видиме утре што ќе измислам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom