Fantasy Premier League 2020/21

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.394
Па и да се врати. Ич не го бива за фантази. Подобро играјте си го Переира од ВБА или Жоржињо од Челзи.
Повеќе шанси за поени место стероидов кој незнае како да подаде а не па гол да даде.
И јас исто мислење иам за овој. Џабе се палат сите, што ако е брз и силен коа нема благе везе од фудбал.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
93 поени прв пат и веројатно последен во животот.

П. С. Да им ебам се по список на Доерти, а посебно на Ван Бисака што ме оставија на нула.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.072
Некој во средина од 5.5 до 6.5 што изведува прекини?
Клих, Поденс, Тросард, Переира, Фоден(склон на ротација)
Не изведуват сите прекини ама нудат гол опасност и потенцијал за асистенции.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Добро што кур е со играва?!
Кога успеа да рипне Де Брујне за 0.1 вторник сме у курац..
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Добро што кур е со играва?!
Кога успеа да рипне Де Брујне за 0.1 вторник сме у курац..
И за второ коло беше купен од некаде 500к играчи. Сега скоро уште толку, што го прави трет најкупуван играч. Очекувано беше

Скок во цена се дешавало уште во недела. Некогаш мора да направиш компромис меѓу брз трансфер или трансфер во петок :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Очекувано е првите неколку кола додека има највеќе активни да рипаат цените, ама оваа сезона е лудило во споредба со лани.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.284
Прошло коло го заебав машки... Не знам како, ама сум го ставил Вилиан, а го планирав Луин место Фирмињо. :icon_mrgr:
Ова коло ќе пазам шо праам.. се мислам со Хавертз или Вернер да пробам сигурно ќе извадат 10+ поена.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Кој е според вас подобра опција Кејн или Сон?
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Зависи кој треба да продадеш бидејќи едниот е мидфилдер, другиот напаѓач.
Моментално пукам Вајлд Кард пошто одбраната ми беше со Алиоски и некој Даглас што ни на клупа не седи у Лидс, Повреден Родригез, повреден Тирни...
Таман користам да го убацам КДБ у тим ама пусто тоа не ги збира и Обамејанг, Кејн, Сон... :D Ако знаеш кажуј барме ефтина опција назад. Да пробам бар да ги уклопам. (ТАА не ми се трга сеушта, очекувам сезонава доста асистенции)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213
Моментално пукам Вајлд Кард пошто одбраната ми беше со Алиоски и некој Даглас што ни на клупа не седи у Лидс, Повреден Родригез, повреден Тирни...
Таман користам да го убацам КДБ у тим ама пусто тоа не ги збира и Обамејанг, Кејн, Сон... :D Ако знаеш кажуј барме ефтина опција назад. Да пробам бар да ги уклопам. (ТАА не ми се трга сеушта, очекувам сезонава доста асистенции)
Лемпти од Брајтон ми е фаворит плејер и го планирам цела сезона него.
Инаку и од Дињ од Евертон очекувам доста поени сезонава кога станува збор за дефанзивци.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Лемпти од Брајтон ми е фаворит плејер и го планирам цела сезона него.
Инаку и од Дињ од Евертон очекувам доста поени сезонава кога станува збор за дефанзивци.
Го иам Диње, само некако доста слабо почнаа со ТАА. Лампти ќе го стаам, за таа пара ми е одлична замена за Дагласов. Сепак Фала ти. Ќе му издумам некако да ги задржам и кејн и сон. (Ќе ми требаат за мењање со бејл после :D)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom