Fantasy Premier League 2020/21

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
171 поен дрим тимот, машала. Плус добар дел се играчи со над 10% TSB.
Јас 2 поени над просек. Повторно играч со 20+ поени не ми е капитен и 13 поени на клупа, а три по 1 во игра.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Тие што предвидеа точно, нека се јават во инбокс за да ве известиме како да си ги подигнете наградите.


 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.390
90 поени колово, ми искинаа Калверт Луин, Митар, Де Брујне и Мане. Напраив еден трансфер сега, Вестергард го сменив со тој Лампти од Брајтон и сега имам 3 играчи од нив у состав. :D
Рајан, Лампти и некој Бернардо.

Со оглед на тоа што и Алиоски ми е у тим а не игра, морав еден првотимец да зеам. Лампти, Арнолд и Дињ нека жнеат.

Следни на отстрел ми се Вард Праус-тука сериозно гледам на Себаљос во иднина и Арманд Траоре од Вулвс-за тука Таунсенд ми е планиран, во зависност од цените секако. Ама ќе го чекам Вард Праус, првотимец е плус изведува корни и фаули у Сотон. Траоре може да го изеде за некој од Арсенал. -Не глеам некој ефтин од Челзи, везњак што ќе ми носи поени.

Марсијал очекувам да се разработи, Митровиќ и Калверт Луин не глеам дека имаат конкуренција у тимовите нивни, ќе ги играат они редовно.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
90 поени колово, ми искинаа Калверт Луин, Митар, Де Брујне и Мане. Напраив еден трансфер сега, Вестергард го сменив со тој Лампти од Брајтон и сега имам 3 играчи од нив у состав. :D
Рајан, Лампти и некој Бернардо.

Со оглед на тоа што и Алиоски ми е у тим а не игра, морав еден првотимец да зеам. Лампти, Арнолд и Дињ нека жнеат.

Следни на отстрел ми се Вард Праус-тука сериозно гледам на Себаљос во иднина и Арманд Траоре од Вулвс-за тука Таунсенд ми е планиран, во зависност од цените секако. Ама ќе го чекам Вард Праус, првотимец е плус изведува корни и фаули у Сотон. Траоре може да го изеде за некој од Арсенал. -Не глеам некој ефтин од Челзи, везњак што ќе ми носи поени.

Марсијал очекувам да се разработи, Митровиќ и Калверт Луин не глеам дека имаат конкуренција у тимовите нивни, ќе ги играат они редовно.
Можеш да размислиш и за Прает од Лестер.
Кошта 5.5 а еве две текми по ред постигнува гол.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Покриваше привремено, ќе се врати на крило, Семедо десен винг бек.
Па и да се врати. Ич не го бива за фантази. Подобро играјте си го Переира од ВБА или Жоржињо од Челзи.
Повеќе шанси за поени место стероидов кој незнае како да подаде а не па гол да даде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom