Fantasy Premier League 2020/21

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Кавани ќе игра ли?
Вреди ли?
Имам 9.0 за напаѓач, би го земал Хесус, ама така ќе треба да идам -4. Абрахам не ми е добар пик, не игра редовно, Ингс не сакам ова коло некако вон форма ми се Саутемптон последно време а Бамфорд нема шанси да го купам до крај на сезона. Не практикувам играчи над 30% ownership да ги купувам во сред сезона.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Реално, ако не го извади Бруно на полувреме при ваков резултат...

@SK-92
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Си можел Рудигер со Тиаго Силва.
Чисто заради штедња ако тоа ти е битно.
1.1 мил е разлика во тие два играчи, а мислам дека Тухел ќе го форсира Рудигер пред било кој друг.
Уште не ми е сигурно дека нема да го смени со Зума, некако Тиаго ми е позагарантиран, ваљда ќе сака да го користи ради искуството.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Реално, ако не го извади Бруно на полувреме при ваков резултат...

@SK-92
Он ќе го извади Кавани, дека јас го купив колово. Помртов тренер за Фантази од Оле е само Гвардиола.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Јас мајсторот...
Се смешев кога видов дека Кавани е прва а не е Марсиал.
А уште па кога даде гол, лелелеееј, се осеќав ко да сум ја свртел игрицава.
Пуштам сега резултати, 8-0, Марсиал два гола откако влегол а и ќе лапа плус 3 бонус поена. :tapp:
Беднарек ми е последна опција од клупа. Се надевам нема да се десат некои глупости и дека Куфал + Таргет ќе играат па макар и една минута. :)

Едит - 9-0, важи дека ќе лапа 3 бонус поена покрај Бруно.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Кој го има МекКарти од Саутемптон голманот у прв тим? Па јас нормално. :) Исто така кој го има Бруно вајс кептн? Точно, пак јас. Дај бе Пеп не го играј утре Стерлинг, напрај некоја од тие твоите wtf ротации и не го ставај у игра, еднаш барем да бидам у ќар од ротациите твои. Чудо и Беднарек не го имам у тимов, уште тоа фали.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
А си велам, ајде ќе го тргнам Бруно од капитен, незгодни се Сотон, јак пресинг играле и Хазенхутл бил Клоп за сиромашни според сите на форумов. Ете нека биде Грилиш капитен.

Пуштам резултати, 9-0 за Манчестер.
И тоа е се што треба да знаеме за мене. Ако воопшто некој би сакал да знае и мал детал за мојата појава во човештвото.

Бендарек -7 поени. Значи МИНУС 7 да не мисли некој дека 7 поени освои па тоа цртичката сум ја стаил само да го одвојам бројот од името негово. Да му се снема да бог да.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom