Fantasy Premier League 2017/18

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.509
Поени од реакции
42.691
https://fantasy.premierleague.com

Правила
https://fantasy.premierleague.com/a/help

Новитет – Free Hit Chip
На следниот линк можете да прочитате повеќе за овој чип. Воведен е место All out attack.
https://www.premierleague.com/news/436425

Кајгана Лига
Kajgana Classic - 254-322
Kajgana H2H – 254-344


10 fantasy заповеди.

1. Не кради!
2. Не лажи!
3. Не слушај други играчи!
4. Не купувај деструктивци!
5. Не прави трансфери во понеделник за сабота!
6. Не менувај капитен во 5 до 12! (или боље кажано 5 до 12:30)
7. Не менувај одлуки! (не мисли дека има подобар избор од првичниот)
8. Нека поените ти бидат поважни од парите!
9. Нека клупата ти биде еднаква важна како и стартната постава!
10. Не почитувај туѓи заповеди! Играј како те учи памет!


И запомнете. ФПЛ е маратон, а не спринт!
Среќно!
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.397
Поени од реакции
12.877
А draft лига ќе правиме?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.509
Поени од реакции
42.691
Не е пуштена уште... веројатно ќе правиме, иако не сум многу загреан за неа.
Но ќе треба повеќе лиги, зашто 16 екипи е максимум во лига (по 9-10 би биле идеални)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.916
Поени од реакции
35.175
sdsd.jpg


Ајде за сефте. :D Цените се ептен заебани, па мораше вака да комбинирам. Мада ќе има промени до старт на сезона 100%.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.244
Поени од реакции
19.687
Може да се склопи многу добар тим. Само нормално чекам уште некој трансфер да падне и само мала промена ќе направам.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.236
Поени од реакции
9.686
Претерале со цениве.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.509
Поени од реакции
42.691
Било и полошо, каде што Ван Перси чинеше 14 милиони, Бејл 12 милиони, Бејнс 7.5 милиони, Мата 10.5 милиони :D
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
31.260
Поени од реакции
43.700
Па добри поени ќе вадам со тимов :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.745
Поени од реакции
73.610
Па добри поени ќе вадам со тимов :D
Баш затоа и не знам дали се заебаваш, пошто реално твојов тим ќе биде бољи од на МанУтдЧемпионс на пример :D
Со таа разлика што си глуп со Соланке и Стариџ, бољи би ти било Абрахам наместо едне од нив да ставиш повеќе ќе игра а и очекувам стварно да биде добар.

Иначе топ е темава, секад наоѓам некои играчи што сум ги заборавил за мојов тим :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.916
Поени од реакции
35.175
Баш затоа и не знам дали се заебаваш, пошто реално твојов тим ќе биде бољи од на МанУтдЧемпионс на пример :D
Со таа разлика што си глуп со Соланке и Стариџ, бољи би ти било Абрахам наместо едне од нив да ставиш повеќе ќе игра а и очекувам стварно да биде добар.

Иначе топ е темава, секад наоѓам некои играчи што сум ги заборавил за мојов тим :D
Добро мојот тим е повеќе правен ради тепање време, не се знае пола дали ќе останат во тој што ќе ми биде за месец дена. :D Уште не сум одлучил дали да одам со прилично просечна дефанзива на сметка на напаѓачите. Ама проблемот е што сакам да го имам Милнер ради пеналите и Аспиликуета, бидејќи лани беше најстандарден во Челзи. Може и Лукаку да испадне, сакам да го видам прво на предсезонскиве како ќе се уклопи во тимот. :P Ако дојде Перишиќ и Марсијал лета 90%, оти ќе ги комбинира Мурињо и нема шанса да добива многу минути. Има време. :D
 
На врв Bottom