Fantasy Premier League 2016/17

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.509
Поени од реакции
42.691
https://fantasy.premierleague.com

Правила
https://fantasy.premierleague.com/help/

Кајгана Лига
Kajgana Classic - 12473-4992
Kajgana H2H - 12473-4939

10 fantasy заповеди.

1. Не кради!
2. Не лажи!
3. Не слушај други играчи!
4. Не купувај деструктивци!
5. Не прави трансфери во понеделник за сабота!
6. Не менувај капитен во 5 до 12! (или боље кажано 5 до 12 и четрспет)
7. Не менувај одлуки! (не мисли дека има подобар избор од првичниот)
8. Нека поените ти бидат поважни од парите!
9. Нека клупата ти биде еднаква важна како и стартната постава!
10. Не купувај играчи од Јунајтед!


И запомнете. ФПЛ е маратон, а не спринт!
Среќно!
 
Последно уредено:

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.509
Поени од реакции
42.691
Можете да се логирате на играва? Мене ми дава incorrect password цело време, а точен внесувам.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.509
Поени од реакции
42.691
Od sea kje pravish tim? xD
Оди фаќај покемони не замарај тука. Криво ти е оти отворив тема која ќе има 1200 страници?
Си го средив сам проблемот, ќе ве чекам јас вас.


За тебе ќе направам Кајгана Класик Чемпионшип лига.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.509
Поени од реакции
42.691
Ctrl и - едно 24 пати :confused:

Не им требало ова.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.745
Поени од реакции
73.610
Што се дешава у темава? :D[DOUBLEPOST=1468929890][/DOUBLEPOST]Конечно џендер и за МанУтдЧемпионс
upload_2016-7-19_14-5-26.png
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
31.260
Поени од реакции
43.700
Ctrl и - едно 24 пати :confused:

Не им требало ова.
Па и кога ќе кликнеш играч, мора уште еднаш да кликаш за дали сакаш да го ставиш во тим или да ти прикаже информации, а во листата јасно си има посебно копче за прикажување информации. Дупла работа...
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.509
Поени од реакции
42.691
Што се дешава у темава? :D
Прво се критикува авторот на темата, па дизајнот на играта, па цената и позициите на играчите.

Ден два пред почеток на сезона се бараат совети, а после почеток се пцуе по секого (и членови и играчи)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.745
Поени од реакции
73.610
Еве ја видов играва сеа и мора да кажам...стварно бе шо кур? Ко нови луѓе да ја праеле играва...цениве некако ептен капиталистички...

Ај вака ептен првично ова ми е тимот, со таа разлика што може на крај да завршам и без 99% од играчиве :D[DOUBLEPOST=1468930792][/DOUBLEPOST]@DaniBMW Како Фантази гуру шо мислиш? :D

Едит: Направив renew на Кајгана Класик од пред пар години лигата што ми беше така да...ете ви уште една лига :')
 

Attachments

Последно уредено:

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.509
Поени од реакции
42.691
Еве ја видов играва сеа и мора да кажам...стварно бе шо кур? Ко нови луѓе да ја праеле играва...цениве некако ептен капиталистички...

Ај вака ептен првично ова ми е тимот, со таа разлика што може на крај да завршам и без 99% од играчиве :D[DOUBLEPOST=1468930792][/DOUBLEPOST]@DaniBMW Како Фантази гуру шо мислиш? :D
Гомис ќе си оди најверојатно од Свосни.
Бони покрај Агуеро тешко дека ќе заигра.
Би се "снашол" за 0.5м па наместо Квадрадо би го земал Фабрегас или Вилијан.
Можеби и Џагелка би го сменил. 3ца централни бекови имаат Евертон, ќе ротира со нив. Тој како најстар ми се чини најслабо ќе добива минутажа.
Не би одел исто со двајца од ВБА во одбрана. Или голманот или играчот би го заменил за некој од друг тим.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.745
Поени од реакции
73.610
Гомис ќе си оди најверојатно од Свосни.
Бони покрај Агуеро тешко дека ќе заигра.
Би се "снашол" за 0.5м па наместо Квадрадо би го земал Фабрегас или Вилијан.
Можеби и Џагелка би го сменил. 3ца централни бекови имаат Евертон, ќе ротира со нив. Тој како најстар ми се чини најслабо ќе добива минутажа.
Не би одел исто со двајца од ВБА во одбрана. Или голманот или играчот би го заменил за некој од друг тим.
Шо се разбираш па и ти бе :D

Гомис ми е моментално решение како и Квадрадо ваљда и двајцата ќе летаат ама па од друга страна ако остане Гомис кај вас... :vozbud:
За Бони......јбг...скапи се напаѓачиве у курац..сакав Коста ама немав пари...и вака ефтин играч шо ќе игра секоја втора беше или овој или Бентеке....е сеа овој бољи би си ги искористил шанисте ваљда..и така..
За Јагиелка....фак оф секоја година го имам, најјачи ми е не го мењам за ништо :')
Кај глеаш тројца од ВБА бе? Еден одбрана+голман е само....а секако голманот ми е ставен ради реда нема минутка да игра..ќе почекам да видам дали Валдес ќе им е прв избор на М'боро можда и он замена да го ставам ама тоа секако ми е онака..
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.509
Поени од реакции
42.691
Шо се разбираш па и ти бе :D

Гомис ми е моментално решение како и Квадрадо ваљда и двајцата ќе летаат ама па од друга страна ако остане Гомис кај вас... :vozbud:
За Бони......јбг...скапи се напаѓачиве у курац..сакав Коста ама немав пари...и вака ефтин играч шо ќе игра секоја втора беше или овој или Бентеке....е сеа овој бољи би си ги искористил шанисте ваљда..и така..
За Јагиелка....фак оф секоја година го имам, најјачи ми е не го мењам за ништо :')
Кај глеаш тројца од ВБА бе? Еден одбрана+голман е само....а секако голманот ми е ставен ради реда нема минутка да игра..ќе почекам да видам дали Валдес ќе им е прв избор на М'боро можда и он замена да го ставам ама тоа секако ми е онака..
Кaј читaш трoјцa бе?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.244
Поени од реакции
19.682
Хаос е, ниту ме покажува логиран, ниту можам да направам тим.
 
На врв Bottom