Fantasy Premier League 2011/12

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
Знам дека е можеби малку рано, ама сите податоци од минатогодишната игра беа избришани, и од денес најверојатно се почнува со новата сезона на фантази. Го подобриле дизајнот, ептен е јако сеа, поттик за повеќе членови да се зачленат :D

Еве го и линкот: http://fantasy.premierleague.com/

Значи бирате 15 фудбалери од сите англиски екипи. Морате да имате 5 одбранбени, 5 средина, 3 напад и 2 голмани.

Максималната вредност на тимот не сме да помине 100 милиони. Секој фудбалер си има одредена вредност и интересното е што неможете да ги одберете сите ѕвезди од тимовите, па ќе треба навистина да се помачите додека го најдете вистинскиот тим.

Еве како оди и бодувањето:

Голман: За непримен гол +4п, за секои 3 одбрани на натпревар +1п, за секои примени 2 гола -1п(ова важи и за одбраната), за одиграни барем 60 мин од натпреварот 2п(ова важи за сите), за асистенција +3п(ова важи за сите), за помалку од 60 минути на терен 1п(ова важи за сите), за жолт каротн -1п(ова важи за сите) и за црвен картон -3п(ова важи за сите).

Одбрана: За постигнат гол +6п, за непримен гол +4п

Средина: За постигнат гол +5п, за непримен гол +1п

Напад: За постигнат гол +4п

Напомена: На секој натпревар се доделувааат бонуси од 3п, 2п и 1п. Тоа оди за најдобрите играчи на тој дуел. Исто и имате можност да одберете капитен, кај него ви се дуплираат поените.

За секое коло можете да направите еден дозволен трансфер, но можете и повеќе ама при тоа ќе висе одземаат 4п од вашето конто. Имате и да искористите и вајлд карта. Тоа значи ако некогаш правите реконструкција на тимот за да не ви одземе поени кликате на тоа(тоа е само за еднаш во годината). Можете максимум 3 играчи од еден тим да одберете.

За да имате успешна сезона и да бидете топ менаџер потребни ви се околу 50-60 поени неделно.

Се разбира некои трансфери сеуште не се завршени, па така до стартот на првенството можете да го менувате колку сакате тимот и нема да ви бидат минусирани поените.

И да надополнам, се до првиот натпревар можете да правите колку сакате измени, нема да ви се одзимаат поени.

Направив и eдна лигa: Кајгана 2 (неограничена).

Кајгана 2: 43577-17944

Со среќа на сите и да направиме што подобро место оваа година, ние Македонците. :D


Еве го мојот тим за почеток, ако има некои други трансфери што ќе ми фанат око, ќе го менувам тимот :D

Btw, ќе ги замолам администраторите додека не почне првото коло, темата да стои во ФУДБАЛ, да ја видат сите фудбалски фанатици, и да напраат тим, после тоа да се префрли во ИГРИ!!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Само ова да прашам не ми е јасно, ако фудбалер што го имам во први 11 ми направи трансфер надвор од Премиер Лигата, како се корегира тоа?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
Само ова да прашам не ми е јасно, ако фудбалер што го имам во први 11 ми направи трансфер надвор од Премиер Лигата, како се корегира тоа?
Ваљда ќе можеш да го замениш со играч кој игра во ПЛ.

До првото коло трансферите се неограничени, не зима поени :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ваљда ќе можеш да го замениш со играч кој игра во ПЛ.

До првото коло трансферите се неограничени, не зима поени :)
Тенкс :) Голманине на Норич, Руд и.... Руди :ROFLMAO: :pos:
--- надополнето: Jul 21, 2011 3:26 PM ---


Ако се врати Фостер во ПЛ, тој ќе иде резерва :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
а хед-ту-хед? :) еве сега јас една че креирам а за слика малце покасно....:)

47412-18863<-----за хед ту хед лигата
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
а хед-ту-хед? :) еве сега јас една че креирам а за слика малце покасно....:)

47412-18863<-----за хед ту хед лигата
Како не кажав?
Се цитирам самиот себеси:
Направив и две лиги: Кајгана (со ограничен број членови - 20) и Кајгана 2 (неограничена).
:D
 
А

Анноун

Гостин
ќе треба да испитаме кој е прв голман и Норич , Руд или Руди :) . Мада секако ќе ми седи на клупа , прва опција Гивен нормално . Уште го водат у сити на играта . Првите 7-8 кола Вила има лесен распоред . Мал хинт од искусен играч :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
ќе треба да испитаме кој е прв голман и Норич , Руд или Руди :) . Мада секако ќе ми седи на клупа , прва опција Гивен нормално . Уште го водат у сити на играта . Првите 7-8 кола Вила има лесен распоред . Мал хинт од искусен играч :)
Токму така, затоа јас Олбрајтон го ставив, плус со заминувањето на Даунинг и Јанг очекувам тој да биде во преден план кај нив.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
Член од
14 март 2010
Мислења
16.806
Поени од реакции
15.886


Tимот за оваа сезона, ма да ќе претрпи малце измени, но колку да се започни сезоната е добар..барем мислам дека е добар..:pipi:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Скру ју! Најбоље име на клубот имам. :D
Се приклучив, btw.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155


Eве го мојот тим.Не е лош,така? :) :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И јас се уклучив :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom