Fantasy Champions League 2013/14

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Сем, Коке, Кака и Адриано аут.

Си го одбрал Кака, а од друга страна го имаш пак Куртоа за голман што значи од двајцата кои играат еден против друг или од еден ќе добиеш добри поени или пак најлошата варијанта, и од двајцата ќе добиеш по 1 или 2 поена.

Види кај мене како е. Како Пеп сум. :cool:
Сам и Коке... за 10.5м двајца големи играчи.
Подобро не може.

Се мислев дали Адриано/Кака или Шмелцер/Мота.
Ја одбрав првата варијанта.

Куртоа вс Кака.
Свесен сум за тоа. Затоа е тука клупата (Де Геа и Обамејанг).
Кој ја киксне одма лета надвор и одиме со план Б :)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Принципот е ист како и кај Фантази на Премиер Лига ? Така ? Ми е мака да ги читам rules :))))
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Принципот е ист како и кај Фантази на Премиер Лига ? Така ? Ми е мака да ги читам rules :))))
Горе доле да.
Главното што треба да знаеш e дека се дозволени измени од вторник за среда (не трансфери)

Ги ставаш сите играчи што играат во вторник прва постава, па кој киксне во среда ќе си го замениш со некоја од резервите :)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Горе доле да.
Главното што треба да знаеш e дека се дозволени измени од вторник за среда (не трансфери)

:)Ги ставаш сите играчи што играат во вторник прва постава, па кој киксне во среда ќе си го замениш со некоја од резервите

Да ? Мислиш ако изигра некој вторник и ми донеси поени можам да го сменам со некој шо игра во среда ?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Да ? Мислиш ако изигра некој вторник и ми донеси поени можам да го сменам со некој шо игра во среда ?
Да.
Кој во вторник остане со поен-два, лета на клупа :D

Исто и капитенот може да го промениш (доколку не отишол во негативен број на поени)
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
asddddd.jpg

Пошо Леверкузен се слаби лево (Гуардадо ќе дебитира, првиот лев бек им е суспендиран), очекувам таму да притиска ПСЖ. Затоа Ибра, Лукас и Ван дер Вил. Топрак го селектирав пошо најрелевантна опција ми е назад за 4м. Може ќе изненади дечкото. :D Прво помислив Аспиликуета место Иванович и некој поасален место Топрак за тие 5.5м, ама ми текна дека Галата се слаби при прекини и нафрлувања, така да Иванович нека остане. Адриано тешко да игра, од Олимпијакос не ми се става некој, Учида повеќе од 2 поени не носи сигурно. Така да - Топрак. :cool:

Тројца од клупа минимум ќе ставам понатаму, едино ако изненади некој од Фустер, Насри, Топрак да донесе солидни поенчиња па да остане некој од резервиве на клупа. Ако Милан изненади против Атлетико, Де Геа ми е тука, ваљда нема и со овие да се усерат англичаниве.
 
Последно уредено:

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ме мрзи да праам принт скрин.

Чех
Алаба, Хуанфран, Де Скиглио (како и да се чита), Пике
Ројс, Раул Гарсија, Кроос
Роналдо, Меси, Кислинг​


Клупата е тројца од Олимпијакос и еден од Зенит што дефинитивно нема да бидат ни на клупа, камоли да влезат, али неам пари.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
255
Поени од реакции
135
Еве го мојот тим.

И да ве прашам уште нешто дали може на пример сега ако ми биде Ибра капитен,и ако изигра слабо и еве сакам да го стаам Роналдо капитен за другата недела?Дали ќе му се важат поените на Ибра или како иде тоа ?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Еве го мојот тим.

И да ве прашам уште нешто дали може на пример сега ако ми биде Ибра капитен,и ако изигра слабо и еве сакам да го стаам Роналдо капитен за другата недела?Дали ќе му се важат поените на Ибра или како иде тоа ?
Ќе му се важат само пола поени т.е колку што ќе има бидејќи како капитен добива дупло .
 

Jolaks

"Keep your fiends close, but your enemies closer"
Член од
16 јули 2013
Мислења
53
Поени од реакции
50
Куртоа,
Иванович, Алаба, Марсело, Максвел
Робен, Хазард, Коке
Роналдо, Меси, Ибра (К)
 
Член од
12 април 2010
Мислења
491
Поени од реакции
143
Sirigu, Ibra i Van Der Wiel 32 boda
uste alaba, mertesaker, gece, azar, fuster, diego kosta i ronaldo
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
47 поени. Да го дадеше Алаба пеналот друга приказна ќе беше. Уште Чех, Ројс и Роналдо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom