Falling Skies

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
dobar voved :vozbud:

Инаку СРАЊЕ. Вселенски брод врз секој поголем град - NO SHIT? Independence Day, V. Најголемите клишеа EVER во само еден трејлер, отпор и херои ма дај, мислев серијата ќе се врти околу кукавичноста на човештвото и ќе ја прикажува драмата како живееме под земја. Ласерите на ванземљанците од Предатор, ИСТИТЕ упм, само портокалово светат. Не верувам да се голта ова, ај првата сезона ќе ја снимаат ваљда, 9 епизоди гледам има планирано. Малку траат ваквиве, поготово ако се форсира уште сега за во Јуни. 1 сеона максимум.

I'll pass. :wink:

--- надополнето ---

Има typo во насловот. Испуштено има А.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Него, изгледав првата, споени епизоди се, саат и дваесе, и ништо посебно. Жалам за времето, ај имам уште интеренет и него да го жалам. Глупа е, нема да ја продолжам, ќе се гледа друго.. За фановите на жанрот, V и слични.. пробајте. Само да ви кажам нема ни с од сторијата, туку воведот е 2 мин раскажувано од деца, и БАМ се кољат со ејлиени. Испуштено најважниот дел..
 
Член од
6 март 2007
Мислења
307
Поени од реакции
184
Не ми се допадна серијата многу ми наликува на Walking Dead само овде вонземјани место зомбиња.
Сакам овакви филмови ама оваа нема да ја гледам.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Само што ја изгледав првата епизода (или првите две, свеједно...) и ама баш ич не сум воодушевен. Веќе видено нешто и целата приказна ми е микс од V и The Walking Dead. Вечерва излегува 3та епизода, па ќе видам како ќе се одвиват настаните и дали ќе ме натера да продолжам да ја гледам. Ако не друго, барем двете плавуши се добри. :D
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Продуцент... Стивен Спилберг...

Првите три епизоди... ништо нарочито.... ама се некако ми се чини дека Спилберг не продуцира така лесно се и сешто..да и дадеме шанса....
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Сум гледал нискобуџетен филм со ИСТАВА приказна. Тој ми беше тапа а ко што гледам по трејлеров и серијава би ми била тапа.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
И сеа вреди чудово да се спушта или ?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
http://www.imdb.com/title/tt1462059/

http://www.tnt.tv/series/fallingskies/


Најнова серија во која Стивен Спилберг има смешано прсти и до сега се шест седум епизоди. Првата ја гледав залепена со втората, добра приказна добри ефекти дејствието е шест месеци после инвазија од страна на вонземјаните врз планетат земја. Армиите светски се поразени останува само луѓето да се организираат во цивилни милициии. Добра серија мислам дека ќе има голем успех ако не ја заебат сред прикажување :icon_lol:
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
163
Поени од реакции
85
Изгледа како интересна серија, најверојатно ке почекам да мине некоја сезона па да си ја симнам целата на торент :).
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Тоа е тема за пред да почни да се прикажува серијата, а оваа е за време прикажување кој што гледал како гледал и зошто гледал.
Шо е разликата бе брат? Ти еам пластичното его. Само ти да не си грешка.
За пред да почне, оваа е кога иде во етер и уште една ќе се отвори кога ќе заврши по 2 сезони.
Оти е глупа. Клише. Неоригинална. И нешто.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Шо е разликата бе брат? Ти еам пластичното его. Само ти да не си грешка.
За пред да почне, оваа е кога иде во етер и уште една ќе се отвори кога ќе заврши по 2 сезони.
Оти е глупа. Клише. Неоригинална. И нешто.
Мене клише ми е кога некој ќе отвори тема и одма некој ќе ископа иста таква претходно отворена, тоа го имам видено едно дваесет пати и повеќе.

Инаку како по дома?

Инаку добра е серијата ама некако слабо вонземјаниве напаѓаат после трета епизода, изгледа се регрупираат :icon_lol:.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Да не ми се навредиш bucio, дека најмногу си го сакам катчево. <3

Инаку јас изгледав првите две, т.е една споена беше и третата. И ич не ми се допадна.
Всушност, се изјаснив и во старата тема. Добра е за пополнување термин. Како што беа V, FlashForward, The Event, со мал рок на траење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom