Faith in humanity restored

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Разгледав по форумот и не најдов тема за вакви настани, кои покажуваат колку луѓето некогаш можат да бидат човечни и да не мислат само на себе туку да пресудат објективно и ако треба да се даде помош од нивна страна да дадат. Мислам дека е јасно што сакам да кажам па овде споделувајте такви случки кои можат да бидат огромна мотивација во животот и да го подигнат расположението. :)

И најобичен добар гест од нечија страна може да значи многу.



фер плеј кој денес малкумина го имаат :)



Секогаш кога се има доволно не е тешко да се одвои за тие што немаат :)


Полицаец му купил чизми на бездомник






Помош во вистинско време :):)


На интернетов можат да се најдат уште многу вакви, или доколку лично сте сведочеле на некоја ваква случка споделете по некоја :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Баш ме разнежи, натажи, па и по малце расплака муабетов...



На “Фејсбук“ се појави фотографија од денешното спасување на 66 - годишната Марица А. која се обиде да се фрли од Камениот Мост во Скопје.
Фотографијата е во сопственост на Бранко Аврамовски и истата е преземена од “Фејсбук“.
Секоја чест на човекот кој ја спаси, покрај таквите, се’ уште имаме верба во тоа дека постојат добри луѓе
Извор.
 
2

~2A

Гостин
Ептен ме трогна темава читајќи ја и ми текна дека почесто пати сум давал по 20,30,40 па и 50 денари на луѓето што питаат на улица.
Гледам на студот седи клекната за некој денар, па зошто да не одделам некој денар да и дадам, можеби навистина повеќе им требаат од мене што ќе ги потрошам за глупости на школо.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.615
Поени од реакции
21.323

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Заборавив како се вика девојчето што живееше на улица со кучиња во една шупа овде во Скопје и една жена ја прими во својот дом давајќи и покрив над глава.

Исто така не можам да не речам браво за човеков. Преку шала, ама помага.

Јас не сакам многу да зборувам за тоа што некогаш сум го направила. Не гледам поента во тој муабет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom