Fairy Tail

Г

Господ

Гостин

Поздрав со првиот opening од ова релативно ново аниме.
Мангата тера малце понапред али мене ме мрзи да ја почињам пошо на нејзина сметка ќе го занемарам анимето.
Значи плотот од страна раскажува за земја во која магијата е секојдневие.
Попрецизно се врти околу еден од многуте guilds(мислам дека нашки е еснафи али звучи лејм)во државата наречен Fairy Tail.
Воглавно заплетите траат кратко но со оглед на тоа дека има излезено само 50тина епизоди очекувам наскоро некој поголем заплет.
По artwork е слично(или исто)како One Piece.

Како и да е има ли фанови на анимево,ако има такви нека се јават ако има манга следачи нека се јават и нека користат споилерс :)
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
17
Поени од реакции
1
ima fanovi kako nema :D i jas kako tebe si go cekam animeto ne mi se gleda i mangata ma da me zainteresira ovie latest chapters (s-class contest). inace ke ima pogolem arc (oracion seis ovoj so sledi u animeto i edolas arc so mislam oti e taka podolg)
 
Г

Господ

Гостин
Да видов дека јаки работи ќе се дешаваат Lisanna ќе ја внесат и таке натаке :)
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
17
Поени од реакции
1
da , edinstveno nesto so me razocara bese toa oti mystogan ispadna oti e edolas verzija na jellal i ne e veke u fairy tail a omilen lik mi bese
 
Г

Господ

Гостин
Ја очекував да има нешо поврзано со Jellal коа видов дека има плава коса на интрото :D
Едно време дури мислев дека е вистинскиот Siegrain :pos:
Иначе мене Natsu ми е омилен.
Дури му ги копирам и потезите catch phrases.

IM ALL FIRED UP:vozbud:
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
Па серијава е прилично добра вреди да се гледа иако е многу поназад од мангата.
Gray е фаца.
 
Г

Господ

Гостин
Ајде,да ве распрашам малку.
Го следам анимето али се мислам дали да почнам да ја читам мангата оти не можам да чекам морам да знам што се случува :)
Од прилика колку се оддалечени знае ли некој ?
 

fixXx

IoSonoInterista
Член од
26 август 2010
Мислења
157
Поени од реакции
15
Анимето не го глеам т.е глеав 2-3 епизоди и мн тапа е превише детски додека мангата е многу добра дури подобра е од блич во моментов
 

Kajgana Shop

На врв Bottom