Facebook Messenger за Windows!

С

Само Човек

Гостин
леле кое било :eek: ова не е ново и сто пати боља е апликацијата фб
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Дали ова е убицата на Скајп? :vozbud:

Иначе вчера го инсталирав и добар е.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Нели, 99,52 проценти од фејсбуклиите, го користеа то чудо за комуникација, негирајќи ги нивните воајерски нагони и потреба од чмаење на туѓи профили. Па сега, после овај месенџер, кога тие фејсбуклии ке можат на раат да комуницираат, без да чмаат на профили и да урлаат по статуси, се надевам дека ке го напуштат фејсбук'о.

Ili ne?
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Дали ова е убицата на Скајп? :vozbud:

Иначе вчера го инсталирав и добар е.
Не, моментално никој не се рамња со Skype и Windows Live Messenger, иначе во брзо време се очекува и миграција на овие два системи во едно затоа што нели Microsoft ги купи Skype... али ќе видиме :)
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992
Можно е сеа намерно да го тргнат четов на страната, само за да го искачат програмчево.
 
Член од
19 октомври 2011
Мислења
296
Поени од реакции
252
За сите скептици еве еден screenshot од Facebook Messenger. Закон си е програмчето. :D Можете да си уживате и сурфате на нет без да мислите дали сте логирани на Фејсбук и дали ќе кликнете лајк по грешка па после да го бришете постот. :DКликнувате на контакт кој ви е онлајн или офлајн и ви излегува тоа прозорче што е лево и таму си ги пишувате пораките. И двата прозора можете да ги позиционирате како сакате, така што имате прегледност врз десктопот. ;)
Btw што закон позадина имам, кажете... :D
--- надополнето: 12 април 2012 во 13:58 ---
Нели, 99,52 проценти од фејсбуклиите, го користеа то чудо за комуникација, негирајќи ги нивните воајерски нагони и потреба од чмаење на туѓи профили. Па сега, после овај месенџер, кога тие фејсбуклии ке можат на раат да комуницираат, без да чмаат на профили и да урлаат по статуси, се надевам дека ке го напуштат фејсбук'о.

Ili ne?
ДА

Откако сум на Фејсбук Месинџер, помалку се замарам со логирање и постирање, како и манијачење на профили по Фејсбук. Ова е решението за намалување на педофилијата. :ROFLMAO: :P
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Не е никаква новост, јас уште од кога го имам инсталирано ова. Не ми е нешто интересно. :)
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Го симнав оваа уште кога беше во тест период и не ми се допаѓа. Немам потреба од него и одма го избришав..
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Ова е старо од на дедо Ное времето.
Тотално безпотребна работа, се што треба да се инсталира, а има веб верзија е непотребно.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.239
Поени од реакции
7.753
Oва би било добро доколку се беше на едно место т.е и messenger и facebook.

Да беше како апликација и си функционираше како што е facebook на прелистувачот (google chrome, opera, firefox..) можеби би подразмислил да го инсталирам.

Можеби и вака како што го опишав некогаш и ќе се развие користењето на интернетот на PC и ќе замрат прелистувачите. Ќе биде како на смарт телефоните. Апликации си инсталираш што тебе ти се потребни и си ги користиш Сепак ова и сега го има но не е масовно нивното користење на апликации и не е толку развиено.
 
Член од
5 мај 2018
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здр. мала помош ако може, месеџерот ме зеза. НЕ ми покажува некој пријатели пред колку време биле вклучени, само кога пишуваат со други па свете зелено и потоа ги снема нема пред колку време биле онлине. Значи не се стават офлине па да ги нема,видов дека не е до тоа.. ај мала помош, што е работа? 100.JPG
 

Kajgana Shop

На врв Bottom