Facebook Messenger за Windows!

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Најпопуларната социјална мрежа во светот денеска официјално го пушти во употреба својот Messenger за Windows оперативниот систем.

Facebook Messenger е првата апликација креирана од страна на социјалната мрежа за Windows оперативниот систем. Бета верзијата на апликацијата беше разгледана лани и е создадена главно од програмерите од нашата Facebook канцеларија во Сиетл - официјално изјави прес центарот на социјалната мрежа.

Кои се предностите на Facebook Messenger?

Гледајте на него како на чат клиент ( chat client ) кој исто така има Friend Request, Messages и Notifications барови во левиот горен агол, а тука е и News Feed делот кој се наоѓа веднаш под нив и ве известува за се што прават вашите пријатели, исто како кога сте логирани на Facebook преку интернет пребарувач. Ако некој ви пушти покана за пријателство, или стави "Like" на некој од вашите статуси, Facebook Messenger-от тоа ќе ви го пренесе во реално време.

Всушност, Messenger-от ви дава можност да бидете конектирани со вашиот профил дирекно од десктопот на вашиот компјутер, без потребата да ви бидат вклучени интернет пребарувачот и страницата на Facebook за да бидете во контакт со вашите пријатели.

Доколку на вашиот Фејсбук профил не се појави понуда за да го слегнете и инсталирате Facebook Messenger-от, тогаш истиот можете да го слегнете од ТУКА

Извор: Иксика

Интересно...Добар потег од страна на Фејсбук
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Абе да си и*ат мамата....сите чуда ги смислија....а никако да им текне како луѓето во реалниот свет да се сретнат.:)
 
Член од
19 октомври 2011
Мислења
296
Поени од реакции
252
Нема врска дека денеска е пуштен во употреба! Јас го користам повеќе од месец дена. Авторите на сајтот денес дознале за Facebook Messenger па ајде да се пофалат дека ја откриле Америка. ;) Инаку messenger-от е супер, ви стига нотификација за одреден пост или покана за пријателство и добро е тоа што не мора да сте логирани во browser-от за да четувате. Ова му доаѓа нешто како мсн. Па, повелете и уживајте во овој одличен клиент чет. (y)

П.С. Се надевам iksi_str не е = Иксика портал. :D
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Истите опции ги има Messengerot на 8мицата и Skype..
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992
Ех, шо убаво беше пред 3/4 години ко сите беа низ форуми и на Windows Live Messenger...

Никогаш нема да го користам чудово. До ден денеска си користам Windows Live Messenger и не планирам да го тргнам :pipi:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Нема врска дека денеска е пуштен во употреба! Јас го користам повеќе од месец дена. Авторите на сајтот денес дознале за Facebook Messenger па ајде да се пофалат дека ја откриле Америка. ;) Инаку messenger-от е супер, ви стига нотификација за одреден пост или покана за пријателство и добро е тоа што не мора да сте логирани во browser-от за да четувате. Ова му доаѓа нешто како мсн. Па, повелете и уживајте во овој одличен клиент чет. (y)

П.С. Се надевам iksi_str не е = Иксика портал. :D
Види, знам дека веќе некое време се крчка месенџеров но денеска е пуштена официјалната верзија, односно ова веќе не е бета верзија. Така пренесоа неколку американски сајтови.

И да, Иксика Портал е iksi_str, заедно со уште двајца. Сеуште е во развој има уште многу работа!
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Ќе функционира тоа на мобилен?
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Зошто имам проблем со месенџеров??? Кога го уклучувам нема ништо ,само бело е... Два пати го инсталирам и бришам пак истото...
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Пробај со ова:
Not using a smart phone?You can still reply to messages sent using Messenger by confirming your mobile number
.
Го видов. Тоа е за да ти стигнуваат нотификации преку SMS директно на телефон.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
веќе година и пол не користам ни msn ни skype.......одвреме навреме за трансфер на податоци......
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Туу ама доцнат со ова.

И мене ми фали времето кога сите беа на мсн и на форум...сега се е чудно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom