Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
И сега Meta ли ќе се вика социјалнава мрежа или си останува имево Facebook?
името на компанијата ќе се вика мета, пошто они се корпорација имаат многу сервиси како инстаграм и вацап. И сега место целата компанија да се вика фејсбук ќе ја прекрстат у Мета, а фејсбук социјалната мрежа ќе остане фејсбук.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Kolku umrena socijalna mreza, 20 pati da napraam refresh povtorno istite novosti mi izleguvaat.
Умрени пријатели имаш и умрени страни следиш.

Под "умрени" се мисли на отепани, а под "отепани" на неактивни.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.444
Дали не некој му се случува оваа ситуација.

Ти праќаат било каков пост од некоја ФБ страна на Месенџер, и кога кликаш на линкот, ти ја отвара Фејсбук апликацијата и те носи само на ФБ страната на која што се наоѓа постот, но не и на самиот пост кој ти го испратиле.

Зборам за на мобилната верзија од апликациите.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Дали не некој му се случува оваа ситуација.

Ти праќаат било каков пост од некоја ФБ страна на Месенџер, и кога кликаш на линкот, ти ја отвара Фејсбук апликацијата и те носи само на ФБ страната на која што се наоѓа постот, но не и на самиот пост кој ти го испратиле.

Зборам за на мобилната верзија од апликациите.
А постот не е избришан во меѓувреме? Сигурно директен линк од постот ти имаат испратено?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.444
А постот не е избришан во меѓувреме? Сигурно директен линк од постот ти имаат испратено?
Не е избришан затоа што после со скролање го наоѓам. Испратено ми е преку Share>Send in Messenger.

Не е проблемот во еден пост, туку секој пост што ќе ми го пратат се дешава истото.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.253
Поени од реакции
2.237
Не е избришан затоа што после со скролање го наоѓам. Испратено ми е преку Share>Send in Messenger.

Не е проблемот во еден пост, туку секој пост што ќе ми го пратат се дешава истото.
Се дешава и кај мене да.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Имам Facebook страна и таму прикачив едно видео. Ок го чекав многу време и се прикачило, во известувања пишува дека е причано. Кога кликаш на тоа известување го дава видеото но приметив не го дава во објавите ниту во видеата.

Знае некој зошто е тоа така?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Имам Facebook страна и таму прикачив едно видео. Ок го чекав многу време и се прикачило но приметив не го дава во објавите ниту во видеата. Знае некој зошто е тоа така?
Колку време помина?
За видеата е потребно повеќе време, некогаш чекам и по 20 минути за подолги видеа.
Значи не збориме за аплоуд процесот, кој е брз барем кај мене, туку отпосле, откако ќе завршат процентите со аплоудирање, пак треба да се чека 10-15-20 минути зависи колкаво е видеото.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Колку време помина?
За видеата е потребно повеќе време, некогаш чекам и по 20 минути за подолги видеа.
Значи не збориме за аплоуд процесот, кој е брз барем кај мене, туку отпосле, откако ќе завршат процентите со аплоудирање, пак треба да се чека 10-15-20 минути зависи колкаво е видеото.
Пројдено има веќе еден час. Го пуштив upload вчера вечерта некаде 22:00 часот во 00:00 го оставив да се стави до утрово и кога станав денес стиснав само објави.

Видеото е во HD можеби треба подолго да чекам додека го прикаже таму каде што треба но јас може да го гледам а приметувам другите не го гледаат.
 
Последно уредено:
Член од
11 јуни 2021
Мислења
359
Поени од реакции
782
Постои ли можност да јас го исклучам активниот статус на месенџер, т.е. да не ми стои тоа зелено кругче што покажува дека сум активен, а да ги гледам јас другите кои се активни?
Моментално ми е исклучен активниот статус и сега не ме покажува дека сум онлајн ама и јас не можам да видам кои се онлајн.
 

ivop

Актив
Член од
15 декември 2012
Мислења
71
Поени од реакции
49
Постои ли можност да јас го исклучам активниот статус на месенџер, т.е. да не ми стои тоа зелено кругче што покажува дека сум активен, а да ги гледам јас другите кои се активни?
Моментално ми е исклучен активниот статус и сега не ме покажува дека сум онлајн ама и јас не можам да видам кои се онлајн.
Ако направиш да покажува дека не си активен тогаш и ти не можеш да гледаш дали другите се активни.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Читам информации можно е да има затварање на Facebook и Instagram во Европа.

Сите во коментари мислат ако се затвори толку нема да има социјлни мрежи веќе :icon_lol:
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Читам информации можно е да има затварање на Facebook и Instagram во Европа.

Сите во коментари мислат ако се затвори толку нема да има социјлни мрежи веќе :icon_lol:
Секако ова ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom