Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
12 март 2009
Мислења
19.714
Поени од реакции
15.586
затоа пак другите веб сајтови ко молња се отвараат :cool:
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.631
Поени од реакции
4.933
FCC ќе го забрани ФБ јееееее. Сега на СНН ќе зборат :jeeee::tvg: тролчиња, путињари, антивакцири, конспираси,фашисти веќе нема!
Автоматски споено мислење:

 
Член од
24 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
344
FCC ќе го забрани ФБ јееееее. Сега на СНН ќе зборат :jeeee::tvg: тролчиња, путињари, антивакцири, конспираси,фашисти веќе нема!
Автоматски споено мислење:

Daj bozhe da nema fb pokje nikogas da se vrati svetoto na normalen zivot zaboraja da prat muabet oci vo oci...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.714
Поени од реакции
15.586
Daj bozhe da nema fb pokje nikogas da se vrati svetoto na normalen zivot zaboraja da prat muabet oci vo oci...
а што имам дебилен број само од 2 фб приојателки :eek:
Автоматски споено мислење:

кеиф ми е ова да потрае барем до избори, да им скратат пари на куп го*нарски провладини портали, или ќе ги пратат да лепат плакати :confused:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.988
Немам фб од вчера, се чувствувам како во средновековие да сум се вратила, дечки кога ќе има пак фб, инстаграм исто, навлечена сум. :) не за друго си читкав нон стоп интересни работи, вака како отсечена да сум од светов.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
Screenshot_20211005-220654_Facebook.jpg

Има некој ваков проблем? Сабајле ми беа неколку постови, сега скоро пола ми се вакви, нема ни линк ни слики.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.988

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Друштво, ајде малку помош. Тапа сум за андроид + фејсбук.
На внук ми му купив таблет за роденден, креирав google acc, samsung acc итн. се е океј.
Знаете децава се заакани со фејсбук и никако не можам да најдам КАКО да се логира без да внесува пасворд, тоест самиот уред да му го памти пасвордот за логин (one tap login).
На телефон му работи таа опција, тоест да кликне на неговата профилна слика и се логира автоматски (без да внесува пасворд).
На таблетов кога ќе кликне на неговата профилна пак му бара да внесе пасворд.

Ако некој знае каде што да кликнам и слично нека помага. :)
На нет барав но ништо не можам да најдам од поново време.
Тоа што почесто го пишува да се направи “Settings” > “Apps” > “Facebook” > “Storage” > “Clear data“ = направено, никаков ефект.
Премисии ли некој треба да одобрам, заштита некоја да променам, што ли е, поима немам со телефони/таблети и нивните апликации.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Точна е информацијава дека ќе се менува името на Фејсбук?

 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2012
Мислења
763
Поени од реакции
1.017
Како да избришам допаднати страници на фејсбук кои се избришани мегутоа ми се појавуваат во листата на мои Liked pages заедно со тие што си се активни страници најнормално?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
И сега Meta ли ќе се вика социјалнава мрежа или си останува имево Facebook?
 
O

onefifty

Гостин
И сега Meta ли ќе се вика социјалнава мрежа или си останува имево Facebook?
Ќе си остане Фејсбук.
Ќе биде исто како Гугл со Алфабет.
Ова го прават чисто ради тоа да избегнат робија и гасење ради ликнатите документи во Америка. Ништо ново, остануваат тешко срање и истата злобна машина како и до сега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom