Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Дали има опција да не можат да ми лајкнуваат профилна или насловна слика
Да, ќе ставиш only me приватност и ќе ја ставиш како профилна.
Ова е честа практика на рани тинејџер(к)и. Добредојде назад.
 
Член од
6 декември 2014
Мислења
97
Поени од реакции
6
па така ако ставам only me,ја гледам само јас сликата,велам и другите да ја гледаат ама да неможат да лајкнат или коментират
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
па така ако ставам only me,ја гледам само јас сликата,велам и другите да ја гледаат ама да неможат да лајкнат или коментират
Не, кога only me слика ставаш за профилна секој може да ја види а никој не може да лајка.
И не замарај веќе.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Едно време имаше типови на листи на пријатели? Close friends, aquaintainces, restricted исл. Дали тоа уште функционира? И дали е може само на веб формата? Се изнабарав во апликацијава нема.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Едно време имаше типови на листи на пријатели? Close friends, aquaintainces, restricted исл. Дали тоа уште функционира? И дали е може само на веб формата? Се изнабарав во апликацијава нема.
1574190248052.png
Да, функционира. Да, го има на мобилен. Стисни на копчево што е заокружено со црвена боја и одбери edit friend list
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Еј, па френдови сме
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Еј, па френдови сме
?
не сум ја тој, ти покажав рандом профил од некој мој рандом френд за кај да кликнеш за да можеш да го додадеш во под-категорија
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Не си ласкај, те работам.
Кај мене не е воопшто ваков изгледот на апликацијата.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Не си ласкај, те работам.
Кај мене не е воопшто ваков изгледот на апликацијата.
Ах ти работникот.
Ај покажи кога ќе стиснеш на профил на некој твој френд како изгледа?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Анон, срање е ова. Мислев на листа па да си штиклирам....ова сеа френд по френд ќе проверуем. Иам попаметни ствари у животот.
А се праиш некој експерт...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Анон, срање е ова. Мислев на листа па да си штиклирам....ова сеа френд по френд ќе проверуем. Иам попаметни ствари у животот.
А се праиш некој експерт...
Теши се дека имаш попаметни работи.
Срање не срање тоа е, седни на компјутер тогаш од таму можеш преку листа да си штиклираш.
На крај краева и логирај се преку хром на телефонот а не преку апликација ваљда ќе можеш и така.
Те аднав, прифати ме.
1574195663593.png
 
Последно уредено:

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Poslednite tri dena ne mi otvaraat videa i gifovi na facebook. Go ima nekoj problemot, dali go reshil i kako go reshil?
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Здраво дечки, имам проблем со фејсбук чатот на десната страна. Неможам да си ги најдам контактите што ми се активни таму, го нема ни тоа како штрафче што е од десната страна долу за да го уклучам поново чатот, има ли некој вакво искуство или?!

Screenshot_1.png
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Здраво дечки, имам проблем со фејсбук чатот на десната страна. Неможам да си ги најдам контактите што ми се активни таму, го нема ни тоа како штрафче што е од десната страна долу за да го уклучам поново чатот, има ли некој вакво искуство или?!

Прегледај го приврзокот 224623
Пробај со други прелистувачи, исклучи адд они, избриши кеш/кукис, одлогирај се, пробај од друг компјутер, пробај со друг акаунт на твојот компјутер...
If all else fails, contact fb support.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom