Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
6 септември 2019
Мислења
6
Поени од реакции
3
kako moze da se najdat luge od drugi zemji na facebook.znaci ako sakam da pobarav luge od germanija da mi gi otvori site luge od germanija.Mene strikno mi trebat site luge od grcija.imam adresa no ne napisana dobro pa taka da ke baram po slikite ako mozam da ja poznaam.Blagodaram vo napred
Baraj vo fb primer so ime Aleksandar posle toa se pojavuva gore kopceto "people" i togas ke vidis opcija kade pisuva "city" i si odbiras grad i site luge od toj grat ti gi pojavuva.
 

Nro

Член од
13 јуни 2018
Мислења
75
Поени од реакции
123
Здраво на сите, имам проблем некој ми го хакнал профилот и ми го сменил пасвордот, е сега голем проблем е тоа што јас сум пријавен преку стар мејл којшто престанав да го користам пред едно 8/9 години и сега нормално не знам како ми е пасвордот, а немам ни телефонски број запишано. Знам дека не сум превзел доволно безбедности мерки при ваков случај, ама што би ми препорачале во една ваква деликатна ситуација, што е најдобро решение и како може да се среди овој проблем.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Здраво на сите, имам проблем некој ми го хакнал профилот и ми го сменил пасвордот, е сега голем проблем е тоа што јас сум пријавен преку стар мејл којшто престанав да го користам пред едно 8/9 години и сега нормално не знам како ми е пасвордот, а немам ни телефонски број запишано. Знам дека не сум превзел доволно безбедности мерки при ваков случај, ама што би ми препорачале во една ваква деликатна ситуација, што е најдобро решение и како може да се среди овој проблем.
Смени го прво пасвордот на мејлот, па потоа побарај forgot password на ФБ.
 

Nro

Член од
13 јуни 2018
Мислења
75
Поени од реакции
123
Смени го прво пасвордот на мејлот, па потоа побарај forgot password на ФБ.
Одма ми текна на таа опција, но не можам да го сменам пасвордот на мејлот затоа што мејлот е пред 10 години и не можам да соберам доволно информации да ги убедам мајкрософт дека мејлот е мој и да ми пуштат секурити кеј на новиов мејл. Појма немам ни како ми бил пасвордот, ниту на кого сум пуштал пораки пред 10 години и нормално немам доволно информации да ги убедам дека тој мејл ми припаѓал мене.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.813
Колку стана ретардиран фејсбуков, да не можеш да видиш нови објави во пријатели како што имаше порано опција под секој пријател ако има нова објава да пишува под него, на слика да видиш кои пријатели ставиле лајк не можеш, него да ги скролаш сите лајкови. На настани ги направиле кој ќе оди за сите приватно освен пријателите шо ти се да ги дава. Реклами у месенџер ти рипаат од секоја страна. Фидот ми е само фб реклами и ништо друго. Странициве ги уништија на сметка на фб рекламите, ричот им стана нула а имаат стотици илјади фанови. Има и уште многу работи кои и не ми текнуваат у моментов, катастрофа. Дури и луѓево више не објавуваат како порано.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.813
уште чатов фалеше да го сјебат, на десктоп место со тие што зборам често ми вади анонимуси, а другите надоле по азбучен ред ги вади. Мислев некој баг им е и ќе го средат али 10 дена вака е више. :facepalm:
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Некако многу затворен ми е фејсбуков, пример на Инстаграм ставаш хаштагови и така те наоѓаат луѓето, овде не гледам начин како да дознаат луѓето за страната, тие што се пријатели лајкнаа и толку.
Прашањето ми е, на кој начин да соберам повеќе фанови на ФБ страна, без да платам за реклама?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.062
Поени од реакции
57.309
Некако многу затворен ми е фејсбуков, пример на Инстаграм ставаш хаштагови и така те наоѓаат луѓето, овде не гледам начин како да дознаат луѓето за страната, тие што се пријатели лајкнаа и толку.
Прашањето ми е, на кој начин да соберам повеќе фанови на ФБ страна, без да платам за реклама?
Стави слика од икона.
Пиши упатство: лајк на фан пејџот, коментар "амин" и споделете за среќа.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Си ставив 50 евра буџет за реклама и сега врнат лајкови. Без пари нема музика :D
 
Член од
11 август 2017
Мислења
403
Поени од реакции
333
дали може да се дознае кој стои/стоел зад фејзбук профил ( профилот е избришан) во разговор стои само facebook user

??
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
35.141
Дали некој има познавање од Facebook Marketplace?
Кога сум логиран на фб ми вика дека не е достапен во твојата земја, а кога ќе направам log out и повторно отворам Facebook Marketplace гледам дека има ставано огласи кои што се од Македонија.

Да не знае некој како функционира и како може и мене да ми е достапно ова?
Фала.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Дали некој има познавање од Facebook Marketplace?
Кога сум логиран на фб ми вика дека не е достапен во твојата земја, а кога ќе направам log out и повторно отворам Facebook Marketplace гледам дека има ставано огласи кои што се од Македонија.

Да не знае некој како функционира и како може и мене да ми е достапно ова?
Фала.
И мене ме интересира ова.
 
Член од
6 декември 2014
Мислења
97
Поени од реакции
6
Дали има опција да не можат да ми лајкнуваат профилна или насловна слика
 

Kajgana Shop

На врв Bottom