Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Се спремаат за хакирање на следниве избори, мора да го апгрејднат сотверот малце :ROFLMAO:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Едно прашање-
На мојата фб страна имам околу 1500 фанови, а можам да ги видам само оние фанови што ми се од пријателите на фб. Како да видам за други профили дали се фанови на мојата страна? Не ми беше толку битно, ама дека давам една награда денес затоа?
Фала
Автоматски споено мислење:

Едно прашање-
На мојата фб страна имам околу 1500 фанови, а можам да ги видам само оние фанови што ми се од пријателите на фб. Како да видам за други профили дали се фанови на мојата страна? Не ми беше толку битно, ама дека давам една награда денес затоа?
Фала
Хм, најдов пред пола минута. Во setings горе, па идеш на people.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Проста раја, копи пејст на пост дека не дозволувале они на Фејсбук да им ги користи Сликите оти било казниво со закон.. хахахха , му се пресекоа нозете на Зукенберг ..
 
Член од
12 февруари 2012
Мислења
227
Поени од реакции
25
Некој да знае како можам преку фб да дознаам локација на акаунт кога ке се вклучи онлајн?
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Некој да знае како можам преку фб да дознаам локација на акаунт кога ке се вклучи онлајн?
Идеш на малата црна стрелка свртена надоле, се наоѓа најгоре и најдесно, од таму бираш 'Your Facebook Information' и таму имаш 'Access Your Information' тоа не го чепкаш, имаш 'Activity Log' и тоа НЕ! Бираш 'Delete Your Account and Information' и стискаш Deactivate и Delete. После ти стига на меил со информации од кај се уклучувала личноста што сакаш да ја демнеш.
 
Член од
12 февруари 2012
Мислења
227
Поени од реакции
25
ахааххаах ок, толку се разбирате. Што ако е акаунт кој се заканува :)
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Па ако ти е толку страв пријави го во полиција.
 
Член од
12 февруари 2012
Мислења
227
Поени од реакции
25
Не ми е страв, муабетот е да дознаам кој е, а моментално не сум у МК. а иначе за прашањето, лично видов другар како извади лог од кај се логира друг акаунт. Локација точна до улица и број
 

ivop

Актив
Член од
15 декември 2012
Мислења
71
Поени од реакции
49
Не ми е страв, муабетот е да дознаам кој е, а моментално не сум у МК. а иначе за прашањето, лично видов другар како извади лог од кај се логира друг акаунт. Локација точна до улица и број
Јас колку што знам, треба ФБ IP адесата да му ја даде на интернет провајдерот па тие според времето на вклучување да видат на кој корисник му била доделена таа IP адреса во тоа време.
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
870
Поени од реакции
2.385
received_843746809352933.jpeg
Не сфаќам кај е проблемот шо кај грото од фејсбук профилите(не сме фб пријатели) ко ќе баратам од телефонот ми излегват како погорниот пример,а ко ќе седам на компјутер истите особи излегват со опции да можам да му гледам слики и да ги додам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom