Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

MamaLover

Admiral
Член од
2 март 2013
Мислења
296
Поени од реакции
304
каква е оваа глупост па сега

For security reasons your account is temporarily locked
If this account reflects your real name and personal information, please help us verify it.

Upload a photo ID
To make sure this is your account, we need you to upload a colour photo of your government-issued ID. Your ID should include your name, birthday and photo.
Acceptable IDs include your:
  • Passport
  • Driver's licence
  • State-issued ID card
  • Military ID card
  • Immigration ID with signature
Please keep in mind that we can't accept your profile picture.
Once we receive and review a clear image of your ID, we will permanently delete your attached identification document from our servers.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Некој да ми објасни зошто не ми ги отвара профилните на моите пријатели туку ми ги покажува само како бели квадратчиња, дури и мојата слика што стои горе пред home не ми ја отвара... ?
 

Big Bull

ОК
Член од
23 август 2008
Мислења
562
Поени од реакции
393
каква е оваа глупост па сега

For security reasons your account is temporarily locked
If this account reflects your real name and personal information, please help us verify it.

Upload a photo ID
To make sure this is your account, we need you to upload a colour photo of your government-issued ID. Your ID should include your name, birthday and photo.
Acceptable IDs include your:
  • Passport
  • Driver's licence
  • State-issued ID card
  • Military ID card
  • Immigration ID with signature
Please keep in mind that we can't accept your profile picture.
Once we receive and review a clear image of your ID, we will permanently delete your attached identification document from our servers.
Испрати им слика од твојата лична карта.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.124
Поени од реакции
18.110
Наздравје! Директно од Шител!

МАКЕДОНИЈА | 25. СЕПТЕМВРИ 2014
Kазни за лоши објави -Македонија воведува Facebook инспекција


До Дирекцијата за заштита на лични податоци, стигнуваат се поголем број жалби по разни основи. Само минатата година таму пристигнале 400 жалби за повреда на личните податоци во кои повеќе од половина се однесувале на повреди преку социјалните мрежи, објавува 24вести. Првиот човек на дирекцијата, Димитер Ѓеоргиевски, вели дека во констултација со експерти од странство, Дирекцијата за заштита на личните податоци изготвува нова правна легислатива со која ќе се врши инспекциски он лајн надзор.



Странските познавачи на оваа проблематика велат дека Македонија е спремна да воведе он лајн инспекција. Тврдат дека на овој начин Дирекцијата ќе игра клучна улога во вршење на надзорот, како што во пракса се покажало дека добро функционира во земјите кои веќе работат по овие принципи. - Според Европската конвенција за човекови права и Повелбата за човекови права на ЕУ, мора да постои тело за супервизија кое ќе постапува правно по овие предмети. Затоа треба да се дизајнира обемот како поефективно да се спроведуваат овие функции и во која насока ќе се одвива работата на овие инспекции, вели Арно Реијо, Омдудсман за заштите на лични податоци Во Финска.

Извор: Press24
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Има опција да забранам да ме става некој вo close friends? Пример, сакам никој да не можи да ме става во close friends... Чаре има?
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.017
Поени од реакции
2.050
Вака сеа, стаив буст на пост од страна, и еве сега ми пишува дека не е одобрен а веке постот е погледан над 5000 пати, и фејсбук има истрошено 3/4 евра од 30те евра кои ги стаив за бустот..што може да биде проблемот?
 
Член од
13 септември 2010
Мислења
114
Поени од реакции
2
Сте ја пробале ли ја апликацијата да видеш кој ти го посетил профилот дали навистина работи?
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Како можам да го исклучам во разговор да не се појавува последна активност, во стил 49min, 1h, a day и слично??????
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Mozat da se gledaat postovite iako si go iskljucil/a bar take mene me fakaat deka sum online xD
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
мислам ако го имаш исклучено разговорот за некого те јавува како офлајн кај него од кога си го подесила така
да, јавува офлајн, али пак после си стои тоа 41м и сл. :/
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Kako da go isklucam sync na fb da ne mi gi mese prijatelite vo kontaktite ?

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.027
Поени од реакции
14.947
Сте ја пробале ли ја апликацијата да видеш кој ти го посетил профилот дали навистина работи?
Да, работи. Но како: Aquamarine's home video и тагнати едно 50 пријатели.
Дај бре не заебавајте, тоа се глупости за мали деца.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom