Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
24 август 2011
Мислења
15
Поени од реакции
0
Како да направам кога некои пријатели ќе сакаат да ми постираат нешто на ѕид или да ме тагнуваат прво да ми се појави мене барање па ако го одобрам истото да се појави на ѕид кај мене?
Овде ми е уклучено:
Who can add things to my timeline?--> Who can post on your timeline? --> Friends
Review posts friends tag you in before they appear on your timeline? --> On
и
How can I manage tags people add and tagging suggestions?--> Review tags people add to your own posts before the tags appear on Facebook?---> On
ама пак не ми функционира
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Како да направам да не ми ги групира песните што ги објавувам ? Пример ставам сега песна и на ѕидот ми дава како листа со сите песни што сум ги ставил последните 5-6-7-8 месеца, а прва во листата е песната што сум ја ставил :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.891
Поени од реакции
84.242
Даун е ова а ?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.891
Поени од реакции
84.242
Добро сега не е, последниве минути даун беше кај мене :)
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
763
Поени од реакции
1.018
Account Temporarily Unavailable.
Your account is currently unavailable due to a site issue. We expect this to be resolved shortly. Please try again in a few minutes.
вака неколку дена по ред
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
вечерва фејсбуков е ненормално бавен..
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
Ме интересира дали јас на некој начин можам да ја откријам IP aдресата на некој корисник ?
 
Член од
13 септември 2010
Мислења
114
Поени од реакции
2
Може ли да се направе тие што не ти се пријатели да не може да ти ја гледат насловната фотографија?
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Може ли да се направе тие што не ти се пријатели да не може да ти ја гледат насловната фотографија?
Може, сега има нова опција. :)
Само што треба да го отвориш целиот албум Cover photos и така ќе можеш да ја измениш приватноста на фотографијата, секоја посебно.
Aма така можеш да ги скриеш сите што ти биле насловни, освен таа што ти е моментално.
Таа не можеш никако да ја скриеш...
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
Дали ако си админ на некоја страна и тој што е креатор на страната го избрише профилот ти ќе си останеш админ или и страната ќе ја снема?
 
Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
Ме интересира како може сите лајкови што ке ги дадам дали на слики или на страни на фб да ги скријам од некој кој ме има во блиски пријатели т.е сакам да не се појавува на никој тоа што јас ке лајкнам некоја слика или страна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom