Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Од неодамна, кога отворам facebook.com автоматски ми се логира на мојот профил, а то ми е проблем, бидејќи компјутерот не го користам само јас. Anyone?
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
270
Поени од реакции
237
Од неодамна, кога отворам facebook.com автоматски ми се логира на мојот профил, а то ми е проблем, бидејќи компјутерот не го користам само јас. Anyone?
Си го штиклирал Keep me logged in. За мозила оди Options>Privacy>Remove individual cookies, најди го фејсбук и бриши го. Или ctrl+shift+delete штиклирај се и Clear now, ако не ти треба ништо зачувано.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Си го штиклирал Keep me logged in. За мозила оди Options>Privacy>Remove individual cookies, најди го фејсбук и бриши го. Или ctrl+shift+delete штиклирај се и Clear now, ако не ти треба ништо зачувано.
Не било тоа. Сум ги поврзал гугл и фејсбук акаунтите и затоа. Еве, ако има некој сличен проблем нека знае. :)
 
Член од
17 септември 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ве молам за помош! Како мојте пријатели да можат да ги гледат објавите на кои стискам Лике на мојот зид? Мислам дека стиснав на копчето што пишува Видливост на стари постови и одтогаш не се гледаат мојте објави...
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705

Луѓе нели на времето беше кога кликнеш пример те као ја шо сум кликнал на onerepublic, од десно да ти покаже remove?
Како да отстранaм ако сакам? Ептен тапа го направија -.-
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
Имам проблем со Разговорот на Фејсбук (Chat)
Цело време варира не ми кажва колку точно имам онлајн...
Едно време вади 89, 47, 120, 66, после 4 итн.
Значи на секои од прилика 10тина секунди се менува бројката...
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Имам проблем со Разговорот на Фејсбук (Chat)
Цело време варира не ми кажва колку точно имам онлајн...
Едно време вади 89, 47, 120, 66, после 4 итн.
Значи на секои од прилика 10тина секунди се менува бројката...
Тоа се случува од кога знам за Facebook.. Така да тоа е тоа :). Нема решение.
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Оти не можам да поништам некој пратен friend request. Порано имаше опција под информациите за профилот Cancel friend request... сеа да не е преместена?
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
348
Поени од реакции
81
Кај што пишува Friend Request Sent, застани со глувчето над тоа, и ќе ти се отвори паѓачко мени, и ќе одиш на последната опција - Cancel Request
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Тие што следат спорт, особено на интернет, сигурно се информирани дека Фан-Страната на СпортДенес е хакирана некое време. Би сакал да прашам дали на некој од форумов досега му се случило да му хакираат страна, а потоа да му ја вратат (дали тие што му ја хакирале, или официјалните лица од ФБ). Ако може подетални информации во одговорот. Фала ви однапред. :)
 
T

Torchyrus

Гостин
Како да го затворам ѕидот скроз никој да не го гледа ? само сликите да се гледаат и информациите ...
 
R

Roten 96

Гостин
де кажеете ми ке ве молам како да си го заклучам ѕидот на фб..оти сега ова новото што е направено во приватност и таму прилагодувања ми е глупо ептен не можам да се снајдаам..и како да си ги скријам пријателите што ми се покажуваат на левата страна на мојот профил. :)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Новиве промени на фб се многу воајерски мамата :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom