Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

П

Пепси_

Гостин
Како да направам да не ми стигнува ништо на e-mailot ништо од фејсбукот т.е. некој ако ми коментира,прате порака или нешто ми стигнува на маилот и се пренатрупува немам никаква прегледност.... ?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
10.839
Поени од реакции
25.411
Епа замислете си како е 600 милиони и повеќе да имаат по 150 + слики во албум, рачунајте колку терабајти се тоа. Бендвитот сигурно е над милиони терабајти што пак не е доволно и серверите преоптеретени се и многу други багови има... Ах тие времиња коа само квизови имаше на фб :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.377
Поени од реакции
27.416
Како да направам да не ми стигнува ништо на e-mailot ништо од фејсбукот т.е. некој ако ми коментира,прате порака или нешто ми стигнува на маилот и се пренатрупува немам никаква прегледност.... ?
горе десно account, account settings, notifications
и тука имаш да си штиклираш што сакаш, што не сакаш да ти стига на mail
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.721
Поени од реакции
14.693
како што ти кажа Anon, или па можеш...да си направиш посебен маил кој што ќе го користиш за профилот на фејсбук, јас така направив..приватниот ми е друг.....а овој на фејсбук си е посебен...и бришам се и сешто еднаш неделно..
ако користиш ист маил за се...имаш голема можност да не најдеш некоја порака што ти треба...или да ја избришеш по грешка
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Како може да се избрише целиот Ѕид на фејсбук, или да се избрише ѕидот до некоја си дата или да се избришат сите заеднички активности со одредена личност без да се брише едно по едно?
Однапред Благодарам
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
86
Поени од реакции
0
како можам да го сменам името
никако нејќе да се смени
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.721
Поени од реакции
14.693
како можам да го сменам името
никако нејќе да се смени
или имаш сменето имиња повеќе од дозволеното или саканото име не ти го дозволуваат...мене така ми правеше...ама по еден ден ми одобруваше промена на име

--- надополнето ---

Како може да се избрише целиот Ѕид на фејсбук, или да се избрише ѕидот до некоја си дата или да се избришат сите заеднички активности со одредена личност без да се брише едно по едно?
Однапред Благодарам
цел ѕид на фејсбук неможеш да го избришиш...мислам дека се прави никој да не ти го гледа :)
не можеш ни да го избришеш наеднаш до некоја дата......можеш објава по објава.
сите заеднички активност неможеш :) тоа е по новиот фејсбук :) можеш да ги избришеш само ако ја избришеш личноста од пријатели :) па сега ти види :)
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
230
Поени од реакции
74
FaceBook проблем?

Здраво,

Имам еден проблем на FaceBook, сите разговори што ги водам на чет ми се снимаат како приватни пораки така да делот кај пораките ми е цело време полн. Дали некој го има истиов проблем и како се исклучува ова?

А и како се уклучува????
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.251
Нема исклучување, ке го трпиш :toe:

Тоа требало да мислиш уше пред да го активираш апдејтот. Јас на пример немам и ми есупер, оти стварно еглупо некој случајно ако ти отвори и да ти прочита што си чатувал ти со некој....
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
230
Поени од реакции
74
Нема исклучување, ке го трпиш :toe:

Тоа требало да мислиш уше пред да го активираш апдејтот. Јас на пример немам и ми есупер, оти стварно еглупо некој случајно ако ти отвори и да ти прочита што си чатувал ти со некој....
А да не знаеш како се уклучува иначе? :uvo:
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
Нема исклучување, ке го трпиш :toe:

Тоа требало да мислиш уше пред да го активираш апдејтот. Јас на пример немам и ми есупер, оти стварно еглупо некој случајно ако ти отвори и да ти прочита што си чатувал ти со некој....

не се радувајте, ќе ви се смени на сите, порано или подоцна....
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.377
Поени од реакции
27.416
Пати. ТОЛКАВА тема имаш за фејсбук, но не! Ти мораше да отвориш нова тема!
И токму поради тоа нечитање и непретпазливост ти се случуваат проблемите.
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
99
Поени од реакции
3
Имам многу голем Фејбук проблем...
Да почнеме од прва...(иначе ова се случува се на Гугл Кром Google Chrome )
1.Прво Четот не ми работи...значи онлајн сум се гледа нели пишува бројка на онлајн пријатели ама кога стискам да се појави листата НИШТО се излегува...и не можам да пишам на никој
2.Горе во Search кога пробувам некој да барам кога ги пишувам буквите се сиви...(не се црни како обично ) и исто тоа се случува кога пишам коментари (буквите се сиви) и не се објавуват коментарите.
3.Кога ке одам на некој на неговиот профил и одам Send a message ништо не излегува...
4.Кога гледам имам известувања ги кликам и ништо не излегува...пробувам 2 ,3 пати набрзина да кликнам и оди на посебна страна со сите Известувања на едно место(не е како обично нели само стиснеш и ти излегува прозорецот )

Ако знае некој нешто или некој ако го имал овој проблем па го решил ви се молам кажете ми !! зошто вака не бидува ! :((

ФАЛА ОДНАПРЕД!!
 
Член од
7 декември 2010
Мислења
151
Поени од реакции
39
Имам многу голем Фејбук проблем...
Да почнеме од прва...(иначе ова се случува се на Гугл Кром Google Chrome )
1.Прво Четот не ми работи...значи онлајн сум се гледа нели пишува бројка на онлајн пријатели ама кога стискам да се појави листата НИШТО се излегува...и не можам да пишам на никој
2.Горе во Search кога пробувам некој да барам кога ги пишувам буквите се сиви...(не се црни како обично ) и исто тоа се случува кога пишам коментари (буквите се сиви) и не се објавуват коментарите.
3.Кога ке одам на некој на неговиот профил и одам Send a message ништо не излегува...
4.Кога гледам имам известувања ги кликам и ништо не излегува...пробувам 2 ,3 пати набрзина да кликнам и оди на посебна страна со сите Известувања на едно место(не е како обично нели само стиснеш и ти излегува прозорецот )

Ако знае некој нешто или некој ако го имал овој проблем па го решил ви се молам кажете ми !! зошто вака не бидува ! :((

ФАЛА ОДНАПРЕД!!
епа тоа ти е до нетот нишо друго не е после први се ке биде у ред :)
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Само на Хром ова? Ако е само на него - преинсталирај го Хром и толку.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom