Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.936
Поени од реакции
20.264
И сега Meta ли ќе се вика социјалнава мрежа или си останува имево Facebook?
името на компанијата ќе се вика мета, пошто они се корпорација имаат многу сервиси како инстаграм и вацап. И сега место целата компанија да се вика фејсбук ќе ја прекрстат у Мета, а фејсбук социјалната мрежа ќе остане фејсбук.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.824
Поени од реакции
8.729
Kolku umrena socijalna mreza, 20 pati da napraam refresh povtorno istite novosti mi izleguvaat.
Умрени пријатели имаш и умрени страни следиш.

Под "умрени" се мисли на отепани, а под "отепани" на неактивни.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.425
Поени од реакции
16.176
Дали не некој му се случува оваа ситуација.

Ти праќаат било каков пост од некоја ФБ страна на Месенџер, и кога кликаш на линкот, ти ја отвара Фејсбук апликацијата и те носи само на ФБ страната на која што се наоѓа постот, но не и на самиот пост кој ти го испратиле.

Зборам за на мобилната верзија од апликациите.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.490
Поени од реакции
50.449
Дали не некој му се случува оваа ситуација.

Ти праќаат било каков пост од некоја ФБ страна на Месенџер, и кога кликаш на линкот, ти ја отвара Фејсбук апликацијата и те носи само на ФБ страната на која што се наоѓа постот, но не и на самиот пост кој ти го испратиле.

Зборам за на мобилната верзија од апликациите.
А постот не е избришан во меѓувреме? Сигурно директен линк од постот ти имаат испратено?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.425
Поени од реакции
16.176
А постот не е избришан во меѓувреме? Сигурно директен линк од постот ти имаат испратено?
Не е избришан затоа што после со скролање го наоѓам. Испратено ми е преку Share>Send in Messenger.

Не е проблемот во еден пост, туку секој пост што ќе ми го пратат се дешава истото.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.229
Поени од реакции
2.198
Не е избришан затоа што после со скролање го наоѓам. Испратено ми е преку Share>Send in Messenger.

Не е проблемот во еден пост, туку секој пост што ќе ми го пратат се дешава истото.
Се дешава и кај мене да.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom