Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
12 март 2009
Мислења
16.553
Поени од реакции
11.627
затоа пак другите веб сајтови ко молња се отвараат :cool:
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
5.762
Поени од реакции
3.388
FCC ќе го забрани ФБ јееееее. Сега на СНН ќе зборат :jeeee::tvg: тролчиња, путињари, антивакцири, конспираси,фашисти веќе нема!
Автоматски споено мислење:

 

MKDSKINHEAD

Darko šara poput pabla eskobara
Член од
24 август 2015
Мислења
169
Поени од реакции
171
FCC ќе го забрани ФБ јееееее. Сега на СНН ќе зборат :jeeee::tvg: тролчиња, путињари, антивакцири, конспираси,фашисти веќе нема!
Автоматски споено мислење:

Daj bozhe da nema fb pokje nikogas da se vrati svetoto na normalen zivot zaboraja da prat muabet oci vo oci...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
16.553
Поени од реакции
11.627
Daj bozhe da nema fb pokje nikogas da se vrati svetoto na normalen zivot zaboraja da prat muabet oci vo oci...
а што имам дебилен број само од 2 фб приојателки :eek:
Автоматски споено мислење:

кеиф ми е ова да потрае барем до избори, да им скратат пари на куп го*нарски провладини портали, или ќе ги пратат да лепат плакати :confused:
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
147
Поени од реакции
19
Немам фб од вчера, се чувствувам како во средновековие да сум се вратила, дечки кога ќе има пак фб, инстаграм исто, навлечена сум. :) не за друго си читкав нон стоп интересни работи, вака како отсечена да сум од светов.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
1.389
Поени од реакции
2.386
Screenshot_20211005-220654_Facebook.jpg

Има некој ваков проблем? Сабајле ми беа неколку постови, сега скоро пола ми се вакви, нема ни линк ни слики.
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
147
Поени од реакции
19

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
2.443
Поени од реакции
16.530
Друштво, ајде малку помош. Тапа сум за андроид + фејсбук.
На внук ми му купив таблет за роденден, креирав google acc, samsung acc итн. се е океј.
Знаете децава се заакани со фејсбук и никако не можам да најдам КАКО да се логира без да внесува пасворд, тоест самиот уред да му го памти пасвордот за логин (one tap login).
На телефон му работи таа опција, тоест да кликне на неговата профилна слика и се логира автоматски (без да внесува пасворд).
На таблетов кога ќе кликне на неговата профилна пак му бара да внесе пасворд.

Ако некој знае каде што да кликнам и слично нека помага. :)
На нет барав но ништо не можам да најдам од поново време.
Тоа што почесто го пишува да се направи “Settings” > “Apps” > “Facebook” > “Storage” > “Clear data“ = направено, никаков ефект.
Премисии ли некој треба да одобрам, заштита некоја да променам, што ли е, поима немам со телефони/таблети и нивните апликации.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom