Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
5 март 2021
Мислења
37
Поени од реакции
22
Дали некој има проблем со месинџерот? Ми покажува дека имам три непрочитани пораки,а кога ќе отворам нема ништо. Имам најнов апдејт.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
4.074
Поени од реакции
9.627
Дали некој има проблем со месинџерот? Ми покажува дека имам три непрочитани пораки,а кога ќе отворам нема ништо. Имам најнов апдејт.
Кај мене се случува понекогаш на телефонот. Најчесто само се исправа за кратко, но ако потрае се логирам на лаптопот па нотификацијата веднаш ја снемува.
 
Член од
5 март 2021
Мислења
37
Поени од реакции
22
Кај мене се случува понекогаш на телефонот. Најчесто само се исправа за кратко, но ако потрае се логирам на лаптопот па нотификацијата веднаш ја снемува.
Па пробав и така,се логирав од лаптоп и сеуште стои.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.598
Поени од реакции
5.804
Како може бе сите френдз да ми гледаат што јас сум коментирал на рандом пејџ ? Нели ако тие не ја лајкнале страната неможе да гледаат што таму јас сум коментирал ? Прашања кој ме мачат... и како да реагирам.... фала.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.157
Поени од реакции
26.793
Како може бе сите френдз да ми гледаат што јас сум коментирал на рандом пејџ ? Нели ако тие не ја лајкнале страната неможе да гледаат што таму јас сум коментирал ? Прашања кој ме мачат... и како да реагирам.... фала.
Пфф, од кога е ова вака... и мене ме чудеше, пред 7 години.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.147
Поени од реакции
3.656
Кога плаќате sponsored реклама на FB Page, дали парите веднаш ви ги одзима фб?
Јас уште од пред 10 дена што ставив пари сеуште фб не ми ги земал...
Завчера пак ставив sponsored реклама и пак не ми зема ништо од парите на картица... o_O
Дали и кај вас е вака?
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.206
Поени од реакции
6.406
Кога плаќате sponsored реклама на FB Page, дали парите веднаш ви ги одзима фб?
Јас уште од пред 10 дена што ставив пари сеуште фб не ми ги земал...
Завчера пак ставив sponsored реклама и пак не ми зема ништо од парите на картица... o_O
Дали и кај вас е вака?

Ќе ти земе пари откако ќе го надминеш прагот или откако ќе ти стаса месечната сметка.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
17.165
Поени од реакции
12.234
Што е тоа „Луѓе што можеби ги познаваш“?

„Луѓе што можеби ги познаваш” е список со предлози на пријатели врз основа на заедничките пријатели, мрежите на коишто припаѓаш и други информации. Поканата за пријателство треба да ја испратиш само ако ја познаваш личноста надвор од Facebook. За да дознаеш повеќе, посети го Центарот за помош.


...Ова се појавува понекогаш, во некој Групи.... значи пишува ...Додај Пријател, кога ќе го кликнам се појавува Откажи барање и потоа оди Пораката и се враќа Додај пријател

Дали овие од Групите имаат нешто ставано, баг е или сум хакнат од режимските платеници ...

инаку Пораката НЕМА логика, тие што ги знам ќе им се јавам на мобилен...
А пази сега , порака во месингер може да пратиш, а тоа се смета за некултурно, а не можеш да кликнеш на Додај пријател, не прифаќа ????
 
Член од
12 март 2009
Мислења
17.165
Поени од реакции
12.234
има можеби недела дена, не сум приметил точно, но ФБ не дава да се отвараат видеата а и сликите, ни сопствени ни туѓи, а кој предходно се отвараа... дали е технички проблем или едноставно затрупани се серверите ? или и тоа како опција ќе го нема повеќе ??
Патем, не сум барал, ама почнаа да преведуваат на македонски, денес им стаив забрана :cool: , имало можност
Untitled.png
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.474
Поени од реакции
4.134
има можеби недела дена, не сум приметил точно, но ФБ не дава да се отвараат видеата а и сликите, ни сопствени ни туѓи, а кој предходно се отвараа... дали е технички проблем или едноставно затрупани се серверите ? или и тоа како опција ќе го нема повеќе ??
Патем, не сум барал, ама почнаа да преведуваат на македонски, денес им стаив забрана :cool: , имало можност
Прегледај го приврзокот 290814
Тоа е затоа што веројатно си испраќал порнографски содржини во пораки, па ти ставиле рестрикции.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
17.165
Поени од реакции
12.234
Тоа е затоа што веројатно си испраќал порнографски содржини во пораки, па ти ставиле рестрикции.
се работи ако кликнеш кај што вика Повеќе, па долу има фотографии, видеа...
А не сум пратил никому никаква порака, ниту имам од ФБ нешто околу тоа; дали има врска со оперативниот систем или може некој да го хакнал мојот профил ако само мене ми се јавува ?
Untitled1.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom