Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
17 август 2020
Мислења
2.105
Поени од реакции
1.484
Здраво! Некој пат кога некој ќе ми реплицира на коментар воопшто не ми стигнува известување. Кој е проблемот?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.084
Поени од реакции
2.654
Многу
Мразам
На
Фејсбук
Ко
Ќе
Ми
Пишит
Некој
Вака
Порака...

Ко санкир список за пазарење...
Па не е само на ФБ, мене и на Вибер вака ми пишуваат, после секој збор Send, телефонот вришти мислиш којзнае што се дешава, одиш и гледаш една реченица :ROFLMAO:
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.745
Поени од реакции
2.346
Па не е само на ФБ, мене и на Вибер вака ми пишуваат, после секој збор Send, телефонот вришти мислиш којзнае што се дешава, одиш и гледаш една реченица :ROFLMAO:
Не само то туку некои што ги имат абе ни голема буква, ни точка, ни запирка, ни прашалник, секој втор збор со една буква помалку, или со една буква повеќе, или со сосема друга буква, еден збор искомбиниран и со кирилица и со латиница...
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.474
Поени од реакции
19.824
Апликацијата денеска ужасно ме изненади. Луѓе и страни што сум ги тргнал од news feed комплетно ми се вратени. Кај го усеруваат на дневна основа со реклами на секој можен начин, уште вакви багови им се појавуваат.

Ај следно нека ми ги врати и тие што ги имам и blocked стаено.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.513
Поени од реакции
223
Другари, некој да не знае до кога ќе трае оваа проверка на Фејсбук за идентитет на профилот?! Од пред недела дена ми е вака откако им дадов лична карта да проверат идентитет дека профилот не е лажњак и сеуште трае таа нивна проверка, некој да знае кога ќе го вратат профилот и дали имал вакво искуство?!
 

Attachments

Член од
28 декември 2009
Мислења
38
Поени од реакции
4
Веќе два дена имам проблем со ФБ, ми се покажува само еден пост а другите не се отвараат, морам нон стоп да стискам рефреш. Има некој сличен проблем? Решение???
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.847
Поени од реакции
25.941
Веќе два дена имам проблем со ФБ, ми се покажува само еден пост а другите не се отвараат, морам нон стоп да стискам рефреш. Има некој сличен проблем? Решение???
Пробај да се логираш од друг browser, од друг компјутер, од телефон... за да видиш дали е до твојот компјутер/browser или до акаунтот.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.068
Поени од реакции
12.066
Вака кај вујко ми на три броусера му избацува мобилна верзија на фејсбук, значи зборам за компјутер. Гуглав не можам да најдам, па дали има шанса да му вратам пак на десктоп верзија?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.847
Поени од реакции
25.941
Вака кај вујко ми на три броусера му избацува мобилна верзија на фејсбук, значи зборам за компјутер. Гуглав не можам да најдам, па дали има шанса да му вратам пак на десктоп верзија?
Од компјутер се пушта со Firefox/Chrome/Edge, пишува горе facebook.com да пристапи, и автоматски му прави редирект до m.facebook.com? Ова се дешава?
Дали е пробано од истиот компјутер со друг акаунт дали истото ќе се деси?
Да не си се помешал малку, затоа што Фејсбук прават редизајн на сајтот и кај и да е веќе на повеќето што пристапуваат од компјутер сменет им е дизајнот. Ова го направија и Твитер пред некое време, полесно им е за одржување.

Читај овде, се жалат многу, некои викаат сè пробале и не им се средило, некои викаат им се средило со бришење кеш кукис...
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.068
Поени од реакции
12.066
Од компјутер се пушта со Firefox/Chrome/Edge, пишува горе facebook.com да пристапи, и автоматски му прави редирект до m.facebook.com? Ова се дешава?
Дали е пробано од истиот компјутер со друг акаунт дали истото ќе се деси?
Да не си се помешал малку, затоа што Фејсбук прават редизајн на сајтот и кај и да е веќе на повеќето што пристапуваат од компјутер сменет им е дизајнот. Ова го направија и Твитер пред некое време, полесно им е за одржување.

Читај овде, се жалат многу, некои викаат сè пробале и не им се средило, некои викаат им се средило со бришење кеш кукис...
Да автоматски иде на m.facebook.com и тоа на сите три броусера (Место Едге, користи Опера). А исто се случува и со друг акаунт. Ништо само останува да видиме со кукис...
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.279
Поени од реакции
14.895
Како и каде да се упати човек за disabled account?!
Се зависи од причината за блокирање на профилот, но штом си ги прекршил правилата на Фејсбук не верувам дека ќе можеш да си го повратиш профилот. Пиши тука што ти дале за причина, мораш да имаш некој маил стигнато од нив.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.569
Поени од реакции
8.851
Ја има и кај некој друг променава на десктоп верзијата на Faceboоk? Накратко, при клик на messages кај некои јузери (вклучувајќи ме и мене) редиректира на messenger.com (го отвара во нов таб у броузерот). Исто и при клик на некој од јузерите во контакт листата десно. Сигурно сакаат да го имплементираат/ќе го имплементираат ова кај сите малку по малку за да го одвојат месинџерот од Facebook исто како на мобилната верзија. Какви глупости еј, јас на пример сакам додека листам newsfeed на PC на исто место да чатувам, а не вака у друг таб. Гледам има многу негативни коментари околу ова на нетов, ваљда ќе го повлечат.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: S.L

Kajgana Shop

На врв Bottom