Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
12 март 2009
Мислења
16.959
Поени од реакции
12.050
го споделив овој линк со најнормални слики на принцезата Кејт, на ќерками за ДА НАМАЛИ со купување чизми, и одма го блокираа :facepalm:????
 
C

CrazyCounter

Гостин
Zdravo na site. Dali postoi email na koj mozam da gi kontaktiram facebook i da dobijam odgovor bidejki facebook.com/help nema nikakva polza za mojot problem.
Vi blagodaram prijatna vecer
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.548
Поени од реакции
786
Зошто во последно време не можам да отворам како што треба Фејсбук на Виндоус 10ка.
Ова често ми се појавува.
fcb.png
 
Член од
7 јуни 2013
Мислења
157
Поени од реакции
85
Чим ти е 10-ка најверојатно е саатот. Ако ти е прв пат синхронизирај го рачно саатот преку менито за местење. Ако ти се случува повеќе од еднаш смени ја батеријата на матичната.

И мене ми правеше на XP едно време слично, но сосема друга причина беше.
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
403
Поени од реакции
83
Збам дека темата е за FB ама сакам да прашам како да избришам my story од snapchat?
 
C

CrazyCounter

Гостин
Пријатели дали некој може да ми помогне.
Хакиран ми е акаунт, опциите што ми беа од фејсбук понудени за да го вратам акаунтот беа од полза само еднаш и тоа по заслуга на хакерот бидејки поставил некои мои пријатели во "Trusted Friends" и така јас со нивна помош се логирав на акаунтот, секако променив пасворд. поставив телефон и сите алатки за дополнителна безбедност ги уклучив.
Единствено нешто што не можев да сменам е емаил адресата ( која исто така е хакирана ) па одлучив да го избришам акаунтот за кој целосно да биде избришен требаше да поминат 14 дена.
Во меѓувреме хакерот пак се логирал на акаунтот секако преку емаил адресата која ја контролира.
Сега пробувам повторно но без резултат.
Дали може некој да ми помогне, би му бил благодарен!
Имајте убава вечер.
 
Член од
29 август 2017
Мислења
132
Поени од реакции
67
Пријатели дали некој може да ми помогне.
Хакиран ми е акаунт, опциите што ми беа од фејсбук понудени за да го вратам акаунтот беа од полза само еднаш и тоа по заслуга на хакерот бидејки поставил некои мои пријатели во "Trusted Friends" и така јас со нивна помош се логирав на акаунтот, секако променив пасворд. поставив телефон и сите алатки за дополнителна безбедност ги уклучив.
Единствено нешто што не можев да сменам е емаил адресата ( која исто така е хакирана ) па одлучив да го избришам акаунтот за кој целосно да биде избришен требаше да поминат 14 дена.
Во меѓувреме хакерот пак се логирал на акаунтот секако преку емаил адресата која ја контролира.
Сега пробувам повторно но без резултат.
Дали може некој да ми помогне, би му бил благодарен!
Имајте убава вечер.

Додади нова маил адреса и ќе имаш опција да ја отстраниш сегашната.
 
Член од
29 август 2017
Мислења
132
Поени од реакции
67
да ама повторно е сменет пасвордот на акаунтот немам пак контрола.
Тогаш пробај да го вратиш акаунтот со помош на лична карта. Ќе пратиш барање до фејсбук, ќе пишеш дека профилот е хакнат, линк од акаунтот, некои лични информации и слика од личната карта. Штом добиеш повратен маил фејсбук ќе ти даде опција да ставиш нов пасворд. И за неколку часа проблемот е решен.
 
C

CrazyCounter

Гостин
Тогаш пробај да го вратиш акаунтот со помош на лична карта. Ќе пратиш барање до фејсбук, ќе пишеш дека профилот е хакнат, линк од акаунтот, некои лични информации и слика од личната карта. Штом добиеш повратен маил фејсбук ќе ти даде опција да ставиш нов пасворд. И за неколку часа проблемот е решен.
ти благодарам многу, безбедно е да се праќаат лични документи на фб...?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom