Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Дискусија во форумот 'Социјални мрежи' започната од viktordojran, 24 октомври 2009.

 1. OMG!!

  OMG!! Пилот

  Член од:
  27 февруари 2017
  Мислења:
  1.725
  Допаѓања:
  720
  Од нигде никаде ми се избришаа квадратчињата за логирање, дали некој знае како да ги вратам?
   
 2. OMG!!

  OMG!! Пилот

  Член од:
  27 февруари 2017
  Мислења:
  1.725
  Допаѓања:
  720
  На вас што не ви се отвара со образложени “this site can't be reached“, стиснете shift и ctrl и додека ги држите со маусот кликнете на релоад :)
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 3. difusion

  difusion

  Член од:
  23 јуни 2015
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  35
  Друга тема не најдов па да прашам, имам проблем со Search, односно пребарувањето, дали знае некој како можам старото пребарување, со слика и текст каде кога ке пребаруваш ти излегуваат најблиските и оние најмногу тражени, сега тоа го нема едноставно само текст излегува, без слика, и мора скроз да го пишуваш името на твоите пријатели или страници. Ако може мало помош добро би дошло.
   
 4. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  8.972
  Допаѓања:
  13.203
  Сврти на страна 234 во темава и барај ги моите постови :)
  Иначе, од пред некое време, со „решението“ што го најдов, повторно не ми ги појавува како што треба.
   
  На difusion му/ѝ се допаѓа ова.
 5. difusion

  difusion

  Член од:
  23 јуни 2015
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  35
  Фала на помошта, најдов решение, ке видиме само до кога ке трае.
   
 6. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  8.972
  Допаѓања:
  13.203
  Моето предложено? Ако е друго, сподели, пошо ти кажав мене веќе не ми работи тоа решение.
   
 7. difusion

  difusion

  Член од:
  23 јуни 2015
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  35
  Стави на српскиот ако ти одговара, пробав на US i UK, али ништо не смени.
   
  На Anon му/ѝ се допаѓа ова.
 8. redmountain

  redmountain

  Член од:
  13 јануари 2013
  Мислења:
  1.302
  Допаѓања:
  892
  Како да вратам пост кој ФБ ми го има избришано ? Не знам која е причината што ми го нема кај мене на профил?
  Има начин?
   
 9. Bomba5

  Bomba5

  Член од:
  12 јуни 2016
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  80
  Како да си го сменам името на профилот? Еве сега сум потпишан на кирилица а сакам да го променам во латиница. Како?
   
 10. maxer

  maxer

  Член од:
  17 јануари 2014
  Мислења:
  454
  Допаѓања:
  766
  Оди во Settings/General и тука можеш да го промениш.
   
  На Bomba5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Leo Bonnie

  Leo Bonnie Умри у самочи

  Член од:
  20 декември 2008
  Мислења:
  3.459
  Допаѓања:
  3.335
  Дечки малку помош, името на фб страницата ми е напишано на кирилица но кога се пребарува со латиница не ја вади страницата. Можи некако да се се појавува кога се пребарува со латиница а да си остани името само на кирилица?
   
 12. 123456

  123456

  Член од:
  6 септември 2007
  Мислења:
  5.221
  Допаѓања:
  2.599
  Имате проблем со праќање слики на чат со мобиле дата?
  Кај мене вооппто не ги праќа се додека не се закачи на wifi.
   
 13. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  8.972
  Допаѓања:
  13.203
  Месинџер?
  Нема проблем, сеа проверив.
   
 14. Толстој

  Толстој екс Бомбастичен

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  11.652
  Допаѓања:
  11.785
  vidi da ne ti e potrosen netot, nema ni kaj mene cel den nikakov problem
   
 15. 123456

  123456

  Член од:
  6 септември 2007
  Мислења:
  5.221
  Допаѓања:
  2.599
  Да месенгер, ова не е од сеа од многу поодамна ми се дешава истиот случај и кај братучедми нејке све додека се закачи на вифи
  --- Споено дупло мислење, 25 септември 2017 ---
  Screenshot_20170925-204216.png
  vaka mi stoi se dodeka se zakaci na wifi
   

Сподели преку: