Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
17 јануари 2014
Мислења
577
Поени од реакции
830
Како можам да видам кој ме има додадено во групен чет на фб?
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Ми банираа Fanpage so 50k фанови, без причина, диган беше fanpageot со плаќање реклами на Фејсбук, некој совет за дали може да се врати ?
 
Член од
5 август 2016
Мислења
118
Поени од реакции
22
Ај да прашам нешто можда некој знај па ќе ми кажи

За страниците на ФБ има нели рекламирај ги дали знај некој колку точно се плаќа и која функција ке ја има после страницата како и колку време ке се рекламира ке излегува низ цел ФБ? колку пари е рекламацијата дали некој има рекламирани има платено за да се рекламира негова ФБ Страница?

И дали со страница над 15к лајкови на фб можи да се промени името? Јас имам пробувано несака некој вика да ке ке можи..???
 
T

the.equalizer

Гостин
Што се случува со фејсбук акаунт кој е temporarily disabled?
Имам акаунт само за покер не го користам моето име и немам слики и сега ми е temporarily disabled.
Зошто неможам профилот да си го најдам на search?
Дали temporarily disabled е исто како да си го деактивирал профилот и никој неможи да ти го види па затоа неможам да си го најдам профилот?
И што се случува ако не потврдеш дека профилот е твој дали ќе го избришат или?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Што се случува со фејсбук акаунт кој е temporarily disabled?
Имам акаунт само за покер не го користам моето име и немам слики и сега ми е temporarily disabled.
Зошто неможам профилот да си го најдам на search?
Дали temporarily disabled е исто како да си го деактивирал профилот и никој неможи да ти го види па затоа неможам да си го најдам профилот?
И што се случува ако не потврдеш дека профилот е твој дали ќе го избришат или?
да
 
T

the.equalizer

Гостин
Може да ми кажеш на што мислеше да?
Зошто прашав повеќе прашања..
Temporarily disabled е исто како профилот да ти е деактивиран затоа неможе да се најди на search?
И дали ако не го потврдеш профилот дека е твој ќе го избришат?
За двете прашања одговорот беше да?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Може да ми кажеш на што мислеше да?
Зошто прашав повеќе прашања..
Temporarily disabled е исто како профилот да ти е деактивиран затоа неможе да се најди на search?
И дали ако не го потврдеш профилот дека е твој ќе го избришат?
За двете прашања одговорот беше да?
Мораш да го потврдиш иначе нема повраток, а штом не е со твое име, неможеш да го потврдиш.
 
T

the.equalizer

Гостин
Мораш да го потврдиш иначе нема повраток, а штом не е со твое име, неможеш да го потврдиш.
Па само за покер ми беше тој акаунт и затоа не ни ставив мое име а имам околу 500-600м..нема врска само сакав да знам што ќе биде со профилот, ќе биди избришан?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Па само за покер ми беше тој акаунт и затоа не ни ставив мое име а имам околу 500-600м..нема врска само сакав да знам што ќе биде со профилот, ќе биди избришан?
Моментално исто како да не постои, доколку не го потврди некој во скоро време, ќе биде избришан целосно.
 
Член од
4 јуни 2017
Мислења
8
Поени од реакции
2
Дали ќе може некој да ми помогне да инсталирам keyloger (да ми ги објасни постапно чекорите за симнување)?
 
С

Смрдливка

Гостин
Кренав раце ја од фб. Неколку пати правев профили и по одреден краток период ми бараа потврдување со слика, им праќав и ништо, ни ги потврдуваа ни успеав профил да си направам.
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
121
Поени од реакции
16
Знае ли некој дали можи да се најди избришан разговор на фб и ако можи на кој начин да го најдам?
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Nekoj mi se ukljucuval na fb-to, imam details, kako moze da se doznae civa e IP adresata (XXXXXXXXXX) ja imam napisano vo details, mislam imeto na toj sto se uklucil davaat li takvo info nekade?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Nekoj mi se ukljucuval na fb-to, imam details, kako moze da se doznae civa e IP adresata (XXXXXXXXXX) ja imam napisano vo details, mislam imeto na toj sto se uklucil davaat li takvo info nekade?
кој ти е тој црн details
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Nekoj mi se ukljucuval na fb-to, imam details, kako moze da se doznae civa e IP adresata (XXXXXXXXXX) ja imam napisano vo details, mislam imeto na toj sto se uklucil davaat li takvo info nekade?
Не, освен ако немаш апла твој човек во провајдерот. Иформација за ип се добива само со судски налог. Никој нема да ти даде информации за ип
 

Kajgana Shop

На врв Bottom