Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Дискусија во форумот 'Социјални мрежи' започната од viktordojran, 24 октомври 2009.

 1. Waoo

  Waoo

  Член од:
  16 јануари 2014
  Мислења:
  1.343
  Допаѓања:
  955
  Добро бе можно е тоа, ми ја наплати промоцијата а после ми ја блокираа картицава и профилот? А промоцијата воопшто не истече, а парите ми ги зеде.
  Какво срање е ова фб-то жими курот, да му се плукнам во тоа кампањата "најлесен пристап до луге за работа" , живо срање..
   
 2. filjandecko

  filjandecko Komandant benzini-HAVUZ

  Член од:
  5 мај 2012
  Мислења:
  114
  Допаѓања:
  56
  Знае некој да објасни што значат овие..почеток,траење,нумбер ....? П.С. ова е листа од позиви што ја симнав од Ф,Б датотека, информации за контакти

  [​IMG]
   
  Последно уредено: 18 март 2017
 3. bb[noone]

  bb[noone]

  Член од:
  24 октомври 2008
  Мислења:
  1.306
  Допаѓања:
  175
  Некој што има билда Фан Пејџ во Америка ? Да се консултираме меѓусебно доколку сака, имам за почеток некои прашања..
   
 4. Boom tv

  Boom tv

  Член од:
  30 април 2013
  Мислења:
  93
  Допаѓања:
  12
  Дали знае некој како да хакнам фб профил?
   
 5. statusQuO

  statusQuO Модератор

  Член од:
  18 јуни 2008
  Мислења:
  12.845
  Допаѓања:
  7.328
  Da mn lesno

  pisi go userot i passot tuka i kazi koj sakas da go haknes ja ke ti sredam
   
  На dragonsky, anya.13, Dani и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. Dani

  Dani 1 + 1 = 10

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  18.786
  Допаѓања:
  38.522
  Сo прoгрaмче
   
 7. Boom tv

  Boom tv

  Член од:
  30 април 2013
  Мислења:
  93
  Допаѓања:
  12
  епа ако знае некој некое програмче нека каже
   
 8. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  8.671
  Допаѓања:
  12.667
  Facebook password stealer аман, меѓу првите резултати на Google е секогаш.
   
 9. statusQuO

  statusQuO Модератор

  Член од:
  18 јуни 2008
  Мислења:
  12.845
  Допаѓања:
  7.328
  potvrduvam raboti 10000%

  go simnav i mi go ukrade pasvordot od fb - 1000% legit
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Boom tv

  Boom tv

  Член од:
  30 април 2013
  Мислења:
  93
  Допаѓања:
  12
  Дајте линк кај можам да го симнам јас никаде не најдов
   
 11. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  1.079
  Допаѓања:
  801
  Може ли некако да се избрише ако му пратиш на некој (слика, или reply) преку ова новово шо го направија "direct" ?
  Конкретно, иам пратено до некоја/некој слика, и одминати се 24 часа ама ова во директ коа ќе влезеш си стои "saw your photo" . Може ли некако да се избрише дека воопшто имаш пратено на одредена личност, дека воопшто си комуницирал со некој преку тоа?
  Од инбокс лесно е "delete conversation" и нема ништо, ама во директ не глеам таква опција.
   
 12. ilz

  ilz

  Член од:
  15 октомври 2013
  Мислења:
  1.476
  Допаѓања:
  533
  Imav star profil od 2010-2011 so nad 2000 prijateli. Ne mozam da si go vratam nazad nikako, na reset password ne izleguva , hotmailot si zaboraviv pass odamna bese. Postoi care nekoe ?
   
 13. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  17.556
  Допаѓања:
  26.157
  Денес преку лаптоп гледам дека на жена ми некој и ја има променето лозинката. И беше зачуван и мејлот и лозинката.

  Милион пати одново ја внесовме и преку лаптоп, и преку друг пребарувач и преку мојот моб и ништо. А на нејзиниот мобилен се` уште беше логирана, па преку тоа додадовме нов мејл, број и ја сменивме лозниката. Иначе тој мејл и беше лично само за ФБ и беше сокриен и никаде на друго место го нема користено.

  Ме интерсира дали на некој му се има случено вака? :cautious:
   
 14. VMP

  VMP VMP

  Член од:
  8 октомври 2010
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  12
  Imam problem i molam nekogo da mi pomogne. Vo Chat na fb nemam opcii: Turn off Chat for only some contacts, nitu Turn off chat for all contacts except .... Porano gi imav, no sega imam samo dve opcii; Turn on chat for all contacts i Turn off chat for all contacts. Kako mozat da se vratat ovie opcii, barem vo Advance Settings ?
   
 15. Morbio Inferiore

  Morbio Inferiore

  Член од:
  28 август 2009
  Мислења:
  421
  Допаѓања:
  223
  Хакната фб страна со околу 3 милиони лајкови - Чаре? Пријавивме демек на фб со тоа нивните глупи репорти а чисто сумљам дека ќе има некој ефект. Некој искуство имал досега со вакво нешто?
   

Сподели преку: