Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.369
Момци , има ли шанса да се забрани некако да ме додаваат у групи ? Последно време ме аднуваат у групен чат, као групер, освој Ајфон и слични лајна... Како бе без прашање ме аднуваат у групи ???? Мајчето ....
 
Член од
24 февруари 2005
Мислења
242
Поени од реакции
50
Билдам еден лажен ФБ профил со Американци да прашам колку дневно смеам пријателства да понудам а да не фатат дека сум лажен? И во кои случаеви можат да ме фатат и да ме блокираат?
 
Член од
24 април 2015
Мислења
30
Поени од реакции
3
Здраво сакам да прашам дали некој знае или пробал да верификува профили на фб со виртуелни броеви ако знае нека пиши ?
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Се мислев дали да прашам во темата за Messenger ама оваа некако повеќе посетена ми делува. Па дали некој од вас случајно се сретнал со ваков проблем или знае што би можело да е решение. Месинџерот од телефон, како и од фб на лаптоп и другите уреди (бидејќи по ново и таму е четот направен како месинџер) не работи и не покажува ниеден чет. Односно ако пратам порака таа ќе пристигне до тој што сум ја пратил, ама пораките што ми се пратени не стигаат, ниту се прикажува било кој разговор (да видам историја или слично). Симнат беше од поново, но пак иста приказна беше. Пробав да симнам друга верзија на apk file ама не сака да ми се симне (дали поради антивирус некој па блокира врска немам). Некоја друга солуција или предлог како би се решило? Вака е веќе 3-4 дена, абер нема од поправање.
viber 2.jpg viber image.jpg
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Благе везе нема фактори ресет на телефонот со ова. Најверојатно е до нив проблемот и на твоја жалост кај тебе е јавен проблемот. Слично ми се случувало и мене, па по некој ден само се средувало.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Пробав и со ресет немаше ефект, пробав и со инсталација на постари верзии на Месинџер, пак беше истото. Значи нема ова никакво решение, освен да чекаш да се направи самото. Од друг профил од истите уреди се е во ред, значи конкретно со профилот е. Да не те снајде работава, пошто нема чаре (п.с. 6ти ден веќе е вака, ќе видиме дали ќе се среди)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Пробав и со ресет немаше ефект, пробав и со инсталација на постари верзии на Месинџер, пак беше истото. Значи нема ова никакво решение, освен да чекаш да се направи самото. Од друг профил од истите уреди се е во ред, значи конкретно со профилот е. Да не те снајде работава, пошто нема чаре (п.с. 6ти ден веќе е вака, ќе видиме дали ќе се среди)
А твој профил на друг уред?
 
Член од
16 ноември 2011
Мислења
220
Поени од реакции
67
posledno vreme samo sto ce vlezam na Fb app telefonot mi se restartira.imam vece dva update ne se poprava.Se slucuva li na nekoj drug ili samo mene ?
se raboti za dve godini star Alcatel pop c7
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Пријатели пред неколку месеци го деактивираа профилот, но сега приметив во разговор дека ми ги покажува онлајн. Кај некој друг вака?
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Пријатели пред неколку месеци го деактивираа профилот, но сега приметив во разговор дека ми ги покажува онлајн. Кај некој друг вака?
При деактивирање на профил постои опција да можеш да продолжиш да користиш Месинџер, веројатно до тоа е.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Сменија нешто во начинот на пребарување од компјутер кога пребаруваш?
Горе го стискам на празно срчот, ми ги дава последните неколку срчови, со слика, и кога кликам одма ме носи до тоа место.
Ако пишам една буква, сликичките мали се тргаат и треба да напишам целосно, не ни предвидува како порано што сакам да најдам, па треба да стиснам, па да ми ги појави „најрелевантните“ резултати па пак да кликнам за да ми отвори...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кај мене ги има и со мала сликичка и предвидува што сакам да најдам. И од мобилен и од компјутер е по старо.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Кај мене ги има и со мала сликичка и предвидува што сакам да најдам. И од мобилен и од компјутер е по старо.
Знам, и другар го прашав ми пушти скриншот, и мене така ми ги даваше порано...
Сега едноставно Фејсбук не ми ги дава сугестиите... и најтрагично, читам луѓе сакале да го изгасат ова јас што го барам да го има, немало таква опција.. КРАЈ.

[edit] Го сменив јазикот на македонски и сега ги дава... ама неќу македонски.
На секој ебан јазик срчот е со сугестии ко шо треба, освен на англиски.
Е ПА КРАЈ.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom