FACEBOOK - корисен или губење време?

Член од
6 септември 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
апсолутно и максимално се слагам ... болје губење на време од ФБ нема ... не за џабе и го избришав :|
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Искочете надвор бре, умре односот човечки, настапи времето на дигиталното отупување...
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Финтава со фејсбук е да не зборуваме за фејсбук. Сите го имаме и сите го користиме на еден или друг начин. И сите збориме за тоа колку фејбукот го уништил социјалниот живот на луѓето. Па ако, нека се уништи социјалниот живот на луѓето. Оној кој си знае да си живи ке си живи и со фејсбук и без него. Битно е да знаеме паметно да го искористиме, иначе фејсбукот е супер и моќна алатка за оние кои знаат да манипулираат со такви ствари.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
корисен не корисен одам да изгубам време. If you know what i mean
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Не е само Фејсбукот , има уште стотина , илијадници слични социјални форуми и мрежи .. Земете го пример сајтот Пријатели , која му беше намената , а што стана сега .. секој профил е фејк , повеќе пола од присутните се геј ( машки ) со лажни профили , останатото се залутани деца и луѓе над 40 , нормалните ги снема .. истото го чека и фејсбукот .. лажни профили , сексуално манијачење .. кај и да е и FB ќе замре , оние кои се понормални ќе го остават , а ќе останат само оние со нарушен социјален живот и сличните на нив .. Барем тоа е мое предвидување ..

Зад мониторот не знаеш кој седи , што е , каков е .. тоа ќе го направи FB и остали сајтови понепривлечни .. Е сега малолетниците и тинејџерите ќе дремат на него , тоа е очекувано , ама луѓе над 20 години ретко се среќават ..Барем оние со реални профили не ..
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Па демек ако нема ФБ ќе го користиме интернетот за корисни работи?
До нас е не е до ФБ или било која страница, општо направивме интернетот да е губење време.
Интернетот ни пружи многу можности ама зависи од човекот како ќе ги користи тие.
 

NeSSo

Eminem :)
Член од
13 февруари 2010
Мислења
68
Поени од реакции
1
Како тоа да не е корисен?!
Па има ли нешто подобро за пукање сеир?

Идеш кај некоја глупа разгалена шмизла, и глеаш 258 албуми: "Во Баристааа", "Пред Баристааа", "Слики од КадеВе4ер.Ком.Мк кога беФмее во Баристаа", "Во WC во Бариста" (ова е, патем, најсодржателниот албум кај што гледаш една фигура каде што најчесто не и се гледа лицето ама затоа и се гледа устата ко на патка со три кила светкав сјај за уста), "На скалии во Баристаа" итн итн итн и после си праиш вицови и у фаца им се смееш колку се глупи! Најинтересни се албумите "Dosadnoo na 4as po makedonskii" кај што (најчесто) главните улоги ги имаат две персони, со IQ што одамна е у минус, со големи наочари за сонце (а во позадина гледаш снег врне), со испрчени усти (најбитен детал!) и ништо друго не се гледа освен усти4ките.

Додека, на мене лично, најинтересни ми се оние сељанкине што се фураат ко само они да идат на шоп-шопинг во Солун и имаат 25 исти слики пред Зара или Бершка, каде што објективот е фокусиран на кесите кои ги држат од претходноспоменатите продавници за партали.
:pos: :pos: :pos: xaxaxa zakon :pos:
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Губење време е бе,што ке најдеш корисно таму?апсолутно ништо,само ке гледаш слики и ке кликаш лајк.Не ги свакам и оние кои што си играат фарма и купуваат телиња,прават градини и триста чуда,ја берат бавчата...глуп начин за трошење време.
Подобро ке седам по цел ден по форуми и ке пишувам мислења а и ке дознаам некои нови работи отколку да дремам на ФБ.Повеке не го ни користам.
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Губење време е бе,што ке најдеш корисно таму?апсолутно ништо,само ке гледаш слики и ке кликаш лајк.Не ги свакам и оние кои што си играат фарма и купуваат телиња,прават градини и триста чуда,ја берат бавчата...глуп начин за трошење време.
Подобро ке седам по цел ден по форуми и ке пишувам мислења а и ке дознаам некои нови работи отколку да дремам на ФБ.Повеке не го ни користам.
Скриена желба за агрокултура :pos2: Ако веќе не можат да има фарми или неќат да имат , барем тука со маусот у рака ќе садат , ќе молзат , ќе копат и сл ..
 
Член од
6 октомври 2009
Мислења
49
Поени од реакции
6
Скриена желба за агрокултура :pos2: Ако веќе не можат да има фарми или неќат да имат , барем тука со маусот у рака ќе садат , ќе молзат , ќе копат и сл ..
Јас не сфаќам па што има толку чудно во играњето фарма. На некој му е интересно исто толку интересно како на некој што му е играње дота или WOW. И тоа е игра и тоа е игра. Исто ти се фаќа. Можеби на некој му е интересно да игра Симс, можеби тебе не ти е. Ствар на вкус е тоа. Е сега дали тоа ќе го правиш на фејсбук не менува апсолутно ништо.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
Јас не сфаќам па што има толку чудно во играњето фарма. На некој му е интересно исто толку интересно како на некој што му е играње дота или WOW. И тоа е игра и тоа е игра. Исто ти се фаќа. Можеби на некој му е интересно да игра Симс, можеби тебе не ти е. Ствар на вкус е тоа. Е сега дали тоа ќе го правиш на фејсбук не менува апсолутно ништо.
у право си али ти се молам немој да споредуваш wow со фарма на ФБ ... голема разлика ... и wow не е само игра мн е поучна и кај некој луѓе е дел од животот ... а џаболебарење можеш кај сакаш да праиш
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Отупување и оплодување -.- ..
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
у право си али ти се молам немој да споредуваш wow со фарма на ФБ ... голема разлика ... и wow не е само игра мн е поучна и кај некој луѓе е дел од животот ... а џаболебарење можеш кај сакаш да праиш
Тоа е најстрашното...
Иначе што е толку поучно во wow ?!?!
 
Н

'Никола'

Гостин
Пред три години бев корисник, но ептен почнав за глупости времето да го трошам, и навреме си го пратив профилот во вечните ловишта.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom