FACEBOOK - корисен или губење време?

mamba

UNITED MACEDONIA
Член од
13 декември 2009
Мислења
93
Поени од реакции
3
Sto mislite za facebook dali e samo gubenje na vreme ili mozat da se najdat i korisni raboti, posto vo posledno vreme samo se pravat nekoi grupi ama epten glupavi bez nikakva smisla.
PR:
Sakam za nova godina sneg da ima;
Za site sto sakaat 2010 da e mnogu podobra od 2009;
Ajde da se sobereme 10 000 dusi i da svrsime u isto vreme....
 
U

UnholY

Гостин
Какво губене време фејсбук е ЗАКОН!
Се сликаш со екипата у разни пози, повеќе албуми правиш те коментираат дека си НАЈУБАФ, женски те свиѓаат :vozbud:
Албум мора да има од 1ви мај, Нова Година, од школските денови ;) Меморијално дас е овековечат на слики сите настани, да се бркаат усни шуплини за буткање јазици.
Просто кажано е ЗАКОН!
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Што мислиш корисна работа? Јас никогаш не сум видела корист на ФБ.
Манијачење на слики, кој со кој е во врска или дали е сингл, игрици, фарма, статуси дека си легнал да спиеш, дека јадеш, дека си у вц, лајк ова лајк она...
Која корист воопшто може да се има од ФБ? Никаква. Си трошиш време кога ти е досадно. Забава само!
Може користа да се увиди од тоа што после неколку минутно манијачење на ФБ имаш доволно информации за оговарање додека пиете кафе со другарките.:coffee:
 

x7Monster

kajgAnster!
Член од
4 декември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
6
Ti zdrav li si?Ima eden milion temi za facebook, prvo proveri kanta..
 

mamba

UNITED MACEDONIA
Член од
13 декември 2009
Мислења
93
Поени од реакции
3
Facebook e dobar edinstveno ako si student pa imate napraveno grupa pr. ekonomski, praven i sl. pa taka ke bides vo tek so nastanite i ne mora da odis na predavanja, moze i drugi grupi ama ne kako ovie nabroenite tie se katastrofa za nisto ne gi biba samo se zaclenuvaat a nikoj nisto ne pisuva sto korist, ili ke se falis deka si clen na poveke grupi od nekoj drug ???
 
U

UnholY

Гостин
Добро се и топиците на секоја минута, да им кажеш на другите дали сереш, мочаш, јадеш, си испаднал на каве, а не некој ке ти пише и ќе те мисли кај си :nenene:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Какво губене време фејсбук е ЗАКОН!
Се сликаш со екипата у разни пози, повеќе албуми правиш те коментираат дека си НАЈУБАФ, женски те свиѓаат :vozbud:
Албум мора да има од 1ви мај, Нова Година, од школските денови ;) Меморијално дас е овековечат на слики сите настани, да се бркаат усни шуплини за буткање јазици.
Просто кажано е ЗАКОН!
Е ваквите како тебе не ве разбирам? Немате ли попаметна работа?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
1. темава нека се премести во ЧДА... мислам таму дека и е место!
2. кога отвараш тема потруди се да пишуваш на кирилица

он топик:

Фејсбук ( или сурат тефтер ) како сакаш кажи го никад не бил користен ама буквално за ништо... Социјална страна која нуди пријателство дружење и забава, трачарење манијачење и сељачење ... нишо поише од тоа!!!
Шо можеш корисно да најдеш на фејсбук? според мене страната не ми се свиѓа... признавам имав фејсбук, го отварав еднаш неделно и тоа е се... проверете у ЧДА колку ретардирани фејсбук квизови и статуси има и ке ви се разјаснат многу работи...
Како им поминува време на многу луѓе? еве вака:

се логираш на фејсбук, ставаш слики некои од школо од одмор од било каде не е битно.. ( праиш албум да бидам по прецизен ).
Гледаш шо има по туѓи профили ставај лајк, по сликите обично секој втор коментар е ист од типот: Еј супер си, Топ си, Кисс, Ми се свиѓаш, Mwa и така натака.. да не спонувам дека има такви коментари кои шо оставаат мсн и викаат ај аддни ме...
Решавање квизови како КОЈА ЛИЧНОСТ СИ ОД 1001 НОЌ?:nesum:

и ај сеа според ова кажете ШТО ИМА КОРИСНО ОД ФЕЈСБУК???
според мене Н И Ш ТО !!!! според други може има.. ако има и нека кажат шо е тоа де... сепак ова си е мој став...
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Зависи кој како го користи, може да се одбегнуваат тие апликации, статуси итн.
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
корисна е и тоа многу доколку имаш некој сопствен бизнис
промоција на веб страна,на група,секција,школо,факулктет
информирање за настани,собиранки......
иначе е глупо затоа што све некои дечишта отвараат нови и глупи групи
за сите шо чачкаат нос,да прднеме сите,го сакам не го сакам..... :pos2:и претерано замараат со истите
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Доколку ти користи за нешто, како промоција на веб страна, видео и што уште не, корисна е. Но, доколку си зачленет само за да влегуваш во групи како: "Ајде да собереме 1000 гласови за / тој и тој да отвори Фејсбук профил" или некои други кои се глупости, не гледам корист во тоа.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Губење време. Од тие идиотски групи и квизови ми се сере! Фејсбук сакс!
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.071
Поени од реакции
4.717
Мислам дека facebook е тупење мозоци, сигурно е некој проект на Американската Влада...:pos2::pos2::pos2:
 

marko_d

Ретард
Член од
10 април 2009
Мислења
430
Поени од реакции
18
Пред малку го деактивирав профилот, многу е заразно а досадно у исто време :uvo: ќе видиме долку ќе трае ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom