ezyShot – нова социјална мрежа која Ви овозможува да заработувате пари и да бидете сам свој газда!

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Дали сте посакале да работите за себе, да патувате низ светот и да ја имате можноста да правите пари и се’ тоа од дланката на вашата рака!? Сега можете! Сфатете го како спој на Facebook, Instagram и Freelancer.

Новата платформа ‘ezyShot’ (ЛИНК) пред скоро време го лансираше својот нов елегантен дизајн и врвни функции кои сигурно ќе го привлечат вниманието на многумина.

ezyShot ви ја дава слободата да водите своја ‘виртуелна продавница’. Им дава на корисниците можност да се претплаќаат, да праќаат пораки, да симнуваат и побаруваат содржини, и се’ тоа за вистински пари! Колку поинтересни содржини генерирате, толку ќе имате повеќе следбеници и ќе правите повеќе пари!





ezyShot има одличен систем за реферали, па така, секој корисник кој ќе го внесе вашето корисничко име во полето ‘Who Referred You’, ќе добие 20 ezyCoins (‘парички’), додек пак вие ќе добиете 30 ezyCoins! Како гест на добредојде, може да добиете и 30 ezyCoins доколку го искористите табот за промоции и внесете ‘MONEY’ во даденото поле откако ќе се регистрирате.

Лесно е да се почне, едноставно симнете ја Андроид апликацијата од Google Play Store или регистрирајте се на веб-сајтот.

Без разлика дали сте уметник, модел, тренер, музичар, забавувач, гејмер или само сакате да фотографирате или да правите видеа, оваа платформа може да биде вашата шанса за да почнете да заработувате сероизни пари!

6 едноставни чекори како да правите пари со ezyShot



1 Чекор: Регистрирајте се на www.ezyshot.com или симнете ја апликацијата од Google Play Store (ЛИНК), прикачете неколку слики на вашиот профил и осигурете се дека сте го отвориле вашиот профил за јавноста.

2 Чекор: Објавете некоја привлечна содржина. Корисниците може да објавуваат на нивните сопствени профили, на јавен ‘ѕид’, или во нивната приватна папка. Вашата приватна папка ви заработува пари по принципот pay-per-download (плаќање по симнување). Колку повеќе луѓе ќе се претплатат на вашиот профил, толку повеќе месечни приходи ќе добивате.

3 Чекор: Комуницирајте со други корисници преку ezyShot сервисот за пораки. Може да поставите сопствена цена за тоа колку чини другите да ве контактираат вас.

4 Чекор: Реферирајте други луѓе за платформата. Кога некој друг ќе се регистрира на ezyShot и ќе ве стави вас како негова референца, и двајцата инстантно ќе добиете ezyCoins (ezyShot има сопствена внатрешена валута). Сајтот исто така им ја нуди можноста на корисниците да станат “Premium Referrers” за постојано да заработуваат пари од тие кои ги реферирале.

5 Чекор: Понудете им на другите некои онлајн услуги. Може да додадете 3 услуги на ezyShot платформата и да ги понудите на другите корисници. Тие може да ја одразуваат вашата експертиза во одредено поле или да бидат едноставно чудни – зависи од вас!

6 Чекор: Развивајте го вашиот профил. Поканете ги вашите следбеници од другите социјални медиуми да ве заследат и на вашиот нов ezyShot профил.


Линк од статијата: http://marketing365.mk/ezyshot-nova-socijalna-mreza-koja-vi-ovozmozuva-da-zarabotite-pari/
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Мега глупост, лага, губење време и најважно друг правиш газда :icon_mrgr:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Абе ај не заебавај? Штом е така сега сите ќе станеме газди и ќе уживаме без работа па после кој ќе не стигне... Како може да паѓате на вакви детски глупости? За некоја си ваша минијатурна заработка друг правите газда како што кажа @ferguson
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Да се заработуваше така лесно немаше да се убиеме од работа по цели денови.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
Член oд 2008 дa пише вaкви глупoсти требa дa биде пермaнентнo бaнирaн. Дoбрo бе кaкo нaседнувaте уште немие јaснo.

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Член oд 2008 дa пише вaкви глупoсти требa дa биде пермaнентнo бaнирaн. Дoбрo бе кaкo нaседнувaте уште немие јaснo.

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
Aуу, среќа не си модератор, инаку изгледа сам ќе си пишуваше на форумов :).
Членот само ја пренесува веста дека се појавува нова социјална мрежа, наведува и извор од статијата подоле, темата е отворена во соодветен подфорум.. Што е тука проблемот?
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
А бе батина...подфорум Социјални мрежи. Инфо за нова социјална мрежа со ваков модел....нити викам дека ќе биде екстра успешна, нити им го спорам бизнисот....ако не ги бива они ќе пропаднат.

Нити сум стаил реферал линкови, нити ништо...сакате регистрирајте се ....сакате не....мене ми беше јак моделов....сеирџиски им е напишан насловот на порталов (пошто многу луѓе на ФБ ставаат “сам свој газда“) и ми беше интересно да го пренесам како инфо....

то е то... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom