Eye Cue на Евровизија 2018

S

staycalm

Гостин
Нашава ја има некаде бе?
Моментално на МРТ1...
Искрено далеку подобри и се оние песни што ги имаат снимано порано од оваа евровизискава :D

Според мене спотот лош, песната ништо посебно.. Ај можда барем некој wow настап ќе направат (не верувам) Очекував многу повеќе :/
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Очекував рок песна ама ништо од тоа.
 
S

staycalm

Гостин
Ја преслушав уште 2-3 пати на лаптоп пошо прва импресија добив од ТВ. Делови од текстот се неразбирливи, рефренот ми е онака catchy. Ок е ама мислам дека нема да влеземе у финале, многу јаки кандидати има у првото полуфинале..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.246
Екшли како песна ова е сосема ок. Типкава пее добро, инструменталов е супер....иако регето ми е ептен рандом."go deeper" некако епте ми се повтара за мој вкус, ама се на се сосема симпатично песниче што да пишуваше "David Guetta feat. Zedd feat Bebe Rexha" наместо Eye Cue ќе беше огромен хит.

Песна што лесно се заборава tho, и не верувам во финале да влеземе.

Али да ми оди на рипит во позадина на пример не би ја хејтал нити би приметил дека некое време оди на луп, сосема е коректно песничево горе доле.

Најголем успех би било Ај Кју да направат нешто за нив со песнава пошто стварно е ок песничево иако лесно заборавливо.

The Macedonia of songs би било ова бе :D Као знаеш дека постои кога се збори за неа, немаш огромно мислење за истата освен ако не си од балканот, мислиш дека е сасвим ок и има кул елементи во неа за сакање и ја забораваш после минута ипол од праење муабет.

Перфектна за државава :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Песната ништо посебно. Стилот на музиката веќе чуен во многу други песни низ светов.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
има еден момент од песната што е неразбирлив а звучи ко let's fuck.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Waaaay to much музика за мој вкус, може и затоа не се разбира дел од текстот што пее. Просечна песна, барем не пееме за Империи со гајди и тапани.

Edit: Треба да ја преименат песната во (Go) Deeper.

Anyways, what the fuck, Израел?
 
Последно уредено:
S

staycalm

Гостин
Waaaay to much музика за мој вкус, може и затоа не се разбира дел од текстот што пее. Просечна песна, барем не пееме за Империи со гајди и тапани.

Edit: Треба да ја преименат песната во (Go) Deeper.

Anyways, what the fuck, Израел?
Оваа на Израел ми е прејака! :D Оние смешните кокодикања ми се одвишок, без нив или со замена со други некои звуци би била подобра. Чудна е ама во позитивна смисла, бар за мене.

Инаку на обложувалниците Израел е прво место
 
Последно уредено од модератор:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Требаше да одат со можам но не сакам...
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Абе ај добро е, и онака почнавме секоја година да не влегуваме во финале, а и подобро да не влеземе од последно место, а и мислам оваа песна ќе биде топ на сцена, лани очекував многу а излезе ништо..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom