Eye Cue на Евровизија 2018

Член од
17 ноември 2014
Мислења
311
Поени од реакции
464
Eye Cue за мене се добри. Но тоа што не е добро е што не го прашуваат народот кој сака да го избере да оди, туку некои си уредници на МРТВ, оној педерот Марко Марк и слични шарлатанти.
Не се лоши, но можеше да се избере и подобро.

Не дека нешто ќе направиме, нели политички е Евровизија, но сакам цело Европа да слушне дека и ние имаме добри вокали и пеачи.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Вчера отворив да видам што песни има годинава (половина веќе се одбрани) и јес да има уште дваесетина песни да се објават, сега за сега делува на најмизерна евровизија на сите времиња.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Eye Cue за мене се добри. Но тоа што не е добро е што не го прашуваат народот кој сака да го избере да оди, туку некои си уредници на МРТВ, оној педерот Марко Марк и слични шарлатанти.
Не се лоши, но можеше да се избере и подобро.

Не дека нешто ќе направиме, нели политички е Евровизија, но сакам цело Европа да слушне дека и ние имаме добри вокали и пеачи.
Што е целта на цело време истово копи пејст ?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Како може Марко Марк да познае што е добра песна кога човекот нема допирна точка со музика?
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Па сигурно и тие не се надеваат многу многу па затоа такви и ги бираат песните...
Плус тие таму мафијата од ЕБУ или кои да се којзнае како бираат победник, ланската победничка Португалија, врска нема тоа ако е песна јас сум космонаут... Имаше барем 3 подобри песни од таа, нема врска ние реда ради учествуваме и за тоа ја не очекувам нешто големо, ќе видите сега Португалија 21 место ќе биде, нека идат барем нека се забавуваат таму..
Многу ми е глупо што се интересирам за Евровизија уште иако не сакам да ме интересира, како да ми е наметната уште ко мал, сигурно ради тоа што вадеме добри песни без некој резултат, сценски настап кој ужасува и те заледува од фалш и досада...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Единствено добро нешто што се појавуваме на Евровизија е да видат дека постоиме како држава.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Има најава кога ќе ја објават песната? Требаше као почеток на Март, ама сега за сега ништо не спомнале околу промоција.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Видеоспотот се снимаше вчера..

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Eве ја од Хрватска
Ништо посебно песна.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Аlexander Rybak повторно учесник на Евровизија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom