Eye Cue на Евровизија 2018

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Што генерични ликови ќе биравме. И таа Јана минатиот пат никако не можам да и го запаматам ликот, а и оваа е таква.
 
S

staycalm

Гостин
Одлично објаснување/review на овогодишната песна на Израел
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Ја вртеа и уште ја вртат на радио 2 песнава, мене лично ми фаќа око бидејќи девојкава знае да пее има фин вокал, музичето е добро склопено но сепак мислам лично дела песнава не е нешто вау за на Евровизија. Плус веќе многу се атакува гласањето врз политиката што и да имаш супер песна пак може нема да се помине.

Углавно останува да видиме што ќе се деси иако реално не очекувам некој поголем резултат.
 
S

staycalm

Гостин
Ја вртеа и уште ја вртат на радио 2 песнава, мене лично ми фаќа око бидејќи девојкава знае да пее има фин вокал, музичето е добро склопено но сепак мислам лично дела песнава не е нешто вау за на Евровизија. Плус веќе многу се атакува гласањето врз политиката што и да имаш супер песна пак може нема да се помине.

Углавно останува да видиме што ќе се деси иако реално не очекувам некој поголем резултат.
После многу слушања мене ми се свиѓа песната, нагласокот пак ме нервира малце ама песната ми е супер. А и гледав и читав странски ревјус, мнозинството мислат дека е солидна песнава и дека добро ги имаат вметнато повеќето жанрови а и доста популарна е на јутјуб, во топ 10 е моментално најгледани, арно ама за финале највеќе значи сцената и лајвот, па ќе видиме
 
S

staycalm

Гостин
Или победува или зема 2ро место, гарант едно од овие. Плус не знам шо е финтава со техничките проблеми, половина од овие шо настапуваа ги вадеа слушалките и делуваа ко да не знаат шо пеат, пола настап на Македонија беше катастрофа а сите други лајв видеа нивни се одлични...
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Во коментарите на јутјуб нешо слабо грци, порано многу ги имаше можда дека песнава е лесна и им ги релаксира мозоците па не се толку напнати за хејт :D
Работи батко Заев, не се заебава.
Годинава Грците дури и 1 поен ќе ни дадат :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Настап во Израел. Евровизиски фестивал Israel Calling 2018 каде годинешните учесници ги претставуваат своите песни.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
И, ти шо мислиш за настапов?
Супер иако на почеток беше изгубена, дали микрофонит беше проблем па тивко се слушаше или она не почна на време да пее не знам но почетокот беше лошо.

Сценски играње ништо не покажа посебно но сепак ова е промо турнеа не е фестивал каде што се даваат оценки.

Ми се допаѓа на фестивалов знамето што се појавува на големо а и снимено и режирано добро како да е Евровизија финале .

Мое мислење е дека Евровизија треба да се одржува некаде на отворено, пример стадион кај што ќе собере луѓе и ќе ечи пеење и музика низ цел град.
 
S

staycalm

Гостин
Супер иако на почеток беше изгубена, дали микрофонит беше проблем па тивко се слушаше или она не почна на време да пее не знам но почетокот беше лошо.

Сценски играње ништо не покажа посебно но сепак ова е промо турнеа не е фестивал каде што се даваат оценки.

Ми се допаѓа на фестивалов знамето што се појавува на големо а и снимено и режирано добро како да е Евровизија финале .

Мое мислење е дека Евровизија треба да се одржува некаде на отворено, пример стадион кај што ќе собере луѓе и ќе ечи пеење и музика низ цел град.
За гласот мислев, лошо испеа тука, се надевам на евровизија боље ќе е пошо со овој глас финале нема, и секако сцената да не е ко лани логично
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Јас од ова што слушнав како звучат нашиве на настапите во живо, можам да кажам како и последниве години, џабе добра песна, кога во живо се надвикуваат и звучи како на лоша свирка во живо во некој локал каде се точи многу пиво.

Иначе Израел по настапиве во живо, треба да имаат заслужена победа. На видеото/спотот девојката ми личеше поарогантно и одбивно, но на сцена е одлична.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Шпанците не пишаа на латиница англиски Rep. Macedonia и кирилица на македонски Реп. Македонија.

 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.917
Поени од реакции
12.405
Абе нели беа тројца во бендов, пејачкава, гитаристот, и еден шо удираше на тапани? Кај е последниов?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom