Extreme Aircraft

Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Погледнете некои од најекстремните летала, почнувајќи од х-1 кој прв го проби звучниот ѕид како и U2 и феноменалниот SR-71 па се до најмодерните борбени летала ... enjoy
--- надополнето: 9 јуни 2012 во 23:34 ---
накај 1 и нешто саат, нема глас или мене ми заебава нешто ?
(не дека го гледав ама го премотував)
И кај мене исто .... го најдов во два делови можеш овде да продолжиш до крајот

 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Ова се прототипови,кој не се користат.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Ова се прототипови,кој не се користат.
F-22 се користи ? backbirt SR-71 се користеше се додека не се усоврши сателитот да шпионира и слично ... не се прототипи напротив повеќето беа доста функционални летала кои и до ден денешен држат рекорди за висина,брзина .....
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
F-22 се користи ? backburt SR-71 се користеше се додека не се усоврши сателитот да шпионира и слично ... не се прототипи напротив повеќето беа доста функционални летала кои и до ден денешен држат рекорди за висина,брзина .....
Ф-22 ако не се лажам беше руски млазен авион или ?
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Ф-22 ако не се лажам беше руски млазен авион или ?
Во заблуда си .... f-22 raptor е еден од најмодерните Американски воени авиони од 5 та генерација
Русите имаат сухој , миг и моментално нивниот воен авион од 5-та генерација е T-50 PAK FA
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
btw пред некое време имаше вежба за да се споредат најновите Руски и Американски летала и како по обичај русите доминираат :)
 
B

Black Guard

Гостин
Позната ми е таа симулација и ефектите од неа кои уште предизвикаа компликации и да точно е посебно во close range комбат рапторот не мо=е ниту со СУ-35БМ а камо ли па со Сухој Т-50(ова е прототипот со постар мотор-до 2015 не се знае што и каков ќе биде финалниот продукт па и разликата меѓу индиската и руската верзија бидејки и Сухој Т-50 е JSF-меѓу индија и Русија),но проблемот се јавува кога УСАФ е опремен с о авакси па ја има предноста прв да испали колку за инфо од 130-40 летала соборени дури 60(или 64) се со асистенција од Авакс,а авакс не може да си дозволи секоја банана држава,што се однесува за потенцијалот на Ф-22 за напад на копно е релативно ограничен-тоа е авион за воздушна супериорност-Ф-35 е друга приказна и нека не лаже видеото класифициран податок е климбот на Ф-35.
 

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406




(за ова видено погледнете некаде на 1мин и 15 сек.)


--- надополнето: 19 јуни 2012 во 10:43 ---
 

Kajgana Shop

На врв Bottom