Extant

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Линк до IMDb



Extinct :icon_lol: овај Extant е нова сајфај драма серија од CBS и (маркетингшки трик) Steven Spielberg и главна улога Хали Бери. Денес излезе пилотот (ваљда pre-air) и засега се планирани 13 епизоди.

Приказната е бавна но доста мистериозна и тензична, паралелно се раскажуваат двете се дур не се поклопат најверојатно во една, Хали во вселената, и Хали дома. Дејствието се одвива во блиска иднина, па имаме од андроиди до модерни гаџети. Несакам да пишувам многу оти дури трејлерите содржат ебено многу спојлери, затоа предлагам да го изгледате пилотот и според него да одлучите дали ќе дадете шанса, место според трејлерот или ревјуата. Има homeland/аlien шмек. :нинџ:

Ова подолу е на ваш ризик.

An astronaut (Berry) returns home from a year long solo mission in space. She tries to reconnect with her husband and son in their everyday life. Her experiences in space and home lead to events that ultimately will change the course of human history. - IMDb.



Meне ми се допаѓа. Го повикувам кланот сајфај фанови да се дружиме.
@Iceboy @Io Sono Interista :нинџ:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.902
Ја мразам Хали Бери. Ако има перспектива серијава после 5-6 епизоди тагнете ме.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.902
Не, стварно ми се гледа Sci/Fi, ама сите што ги почнав ми ги укинаа експресно. Малер сум. Да не беше Канада саглам држава ќе немаше што да гледам...
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Што е работава, не му иде добро со новава сезона на Falling Skies па сега на нова sci-fi приказна засукал ракави Спилберг?

Звучи интересно, не викам не. Ќе ја пробам дефинитивно и ќе видиме како ќе ја биде. Иако наместо оваа или Falling Skies поради ќе ми беше буџетот да се потрошеше на нова сезона на V.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Добра прва епизода, све професионално обработено.
 
G

garthok

Гостин
Не, стварно ми се гледа Sci/Fi, ама сите што ги почнав ми ги укинаа експресно. Малер сум. Да не беше Канада саглам држава ќе немаше што да гледам...
Немај гајле не е во продукција на Fox.
 
H

HoT IcE

Гостин
Хали Бери? Неможеа некоја поантипатична женцка да најдат?
Ќе видам што како, чим вот ја отворил, значи дека е задоволен накај импресиониран од пилотот. Ама тоа не значи и дека вреди уште веднаш да ја симнувам. Ќе чекам на ривју од вас и ако е нешто вредно отпосле ќе и дадам прилика, пошто глупачава неможам да ја варам на екран.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Шо и фали толку на Хали бе, шо и се ставивте сите...
Добар е пилотов, има мистичност серијава, Континуум како шо почнаа да ја тупат малку (бај да веј @Io Sono Interista треба муабет да си направиме за сезонава), ми треба нешто ново сај-фај.
А ова изгледа прилично добро...
И немојте да го гледате трејлерот, цел пилот е раскажан во неа...
 
H

HoT IcE

Гостин
Шо и фали толку на Хали бе, шо и се ставивте сите...
Добар е пилотов, има мистичност серијава, Континуум како шо почнаа да ја тупат малку (бај да веј @Io Sono Interista треба муабет да си направиме за сезонава), ми треба нешто ново сај-фај.
А ова изгледа прилично добро...
И немојте да го гледате трејлерот, цел пилот е раскажан во неа...
Сакаш ли добро сајфај? Поезија у август, ќе положимо. Главна улога Борче и Милан.
Шала на страну, одвратна е Хали бе, ептен исфорсирана глумица која е ставена на екран ради боју на кожу :D
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
За Sci-fi освен приказна многу е битен и буџетот за да не делува несериозно како оние на Sy Fy каналот. Пилотов беше добар и ми се допадна но прерано е да се дискутира за квалитетот на серијата, треба барем уште некоја епизода да излезе. Крај краева 40тина мин трае, симнете ја првата и изгледајте ја па одлучете сами.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Разбирам за Хали, ама на Горан што му фали?

Hey, look, it rhymes.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom