Everybody Loves Raymond

Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Ја гледа ли некој оваа серија, моментално мојата омилена, се емитува секој ден на нова тв околу 16:40. Највеќе ме смее таткому на Рејмонд, Френк Бароне :)
Погледнете го само интрово од третата сезона,:vozbud: не се токму!
[media]http://www.youtube.com/watch?v=tgpWCvBYWvI[/media]
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
АаАаа..многу ме смее серијава...како би ја рашлапала тоа мајката мрдната(ко ѓуленце е)...татконо мрднат сака да ја избаци од дома(не го обвинувам)...синот цајкан,се е кажано...а Рејмонд е фаца..нема шо да се каже...а и женичката му е баш кул...
се на се..топ серија за тепање време
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ја гледам секој ден и ми е една од најомилените.
Највеќе ме смее таткому на реј-стариот е цар-а и братму е онака шлакнат...а бе сите се тачка.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.693
Поени од реакции
883
Одлична е серијата...скоро година и пол ја следам на Нова...царој се сите...иначе да имам онаква мајка дома ( не дај Боже ), одма ја ликвидирам :))
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.284
Поени од реакции
45.753
Закон серија редовно ја пратев на Нова сеа пак даваат ама некои од постарите епизоди а изгледа и на Сител ке ја даваат...најкрвав ми е стариот(види фотос)sd
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Mene mi e mnogu tupa taa serija ama ako veke biram cajkanot e najbolji glumec tamu
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Сега треба да почнат ина Сител да даваат.
Тоа ќе биде убаво па низ цела Македонија нешто асално да се гледа.
 
N

NeMiRnA

Гостин
Па не е лоша,ама не ми е нешто особено интересна,повеќе сум за Како ќе каже Џим.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Па не е лоша,ама не ми е нешто особено интересна,повеќе сум за Како ќе каже Џим.
Како ќе каже џим исто е многу смешно но нема толку многу хумор за возрасни и не се сите карарктери смепни а на рејмонд сите се будали:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Како ќе каже џим исто е многу смешно но нема толку многу хумор за возрасни и не се сите карарктери смепни а на рејмонд сите се будали:pos2::pos2::pos2:
хехе у право си еден тачен нема :pos:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Ја гледам серијава ако ја фатам на ТВ ... некогаш ми се интересни, некогаш глупи, некогаш Реј неверојатно ме нервира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom