Everybody Hates Chris

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132


Серијава почнав да ја гледам на хрватската Нова пред година дена.Идеа две епизоди секоја недела околу полноќ(а и сега повторно се емитува во истиот период).Интересна комедија за детството на Крис Рок.Моментално се емитува 4 сезона.Препорака до сите љубители на комедии.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Баш се токмев овие дена да отворам тема за оваа серија, ама ме претрка Солид :wink:

Многу добра серија, интересна пред се, секогаш ме насмева.

Ако сака некој да ја гледа, нека кажи, ги имам сите епизоди на ДВД-а :wink:
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
...Најсмешни се...Греотка Крис, ниедна епизода нема хепи енд...:poss:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Ми се изгледани од 1 до 3 сезона... баш сабајле даунлоадирав торенти од 4 сезона. Ептен е смешна серијата.
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
super seria Based on tRue story

grewota Chris ali tipot e hitt coek so da prajs
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
супер е серијата ,сите сезони ги имам гледано,многу ми е жал за Крис се нешто му се случува и ме нервира мајка му и тој дбелиот од школо шо го тепаше цело време :D :tv:
 

ZACKY VENGEANCE

chuck SUCKScorey ROCKS
Член од
25 ноември 2008
Мислења
226
Поени од реакции
16
најзакон е другарчето на крис.
стилот на облекување му е топ.
за фризурата да не правам муабет.
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
иначе закон серија,се кинам од смеење кога ја гледам.
:tv::tv::tv::tv::tv:
 
Ј

јовица11

Гостин
Многу интересна серија.Малиот шо го глуми Крис е cuty.Не ја гледам редовно,ама иам намера да ја симнам и да и се мерачам.:tv:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Многу интересна серија.Малиот шо го глуми Крис е cuty.Не ја гледам редовно,ама иам намера да ја симнам и да и се мерачам.:tv:
Мене јако ми е што у многу јак фазон се преставени црнците у контраст со белците...поготово тој период 70-80....и најјака ми е наставничката шо стално го дупчи Крис за тоа колку и е жал што крис нема родители и што е најден на улица :pos2:
 

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Мене не ми е позната серијава, јас знам за Everybody loves Raymond. И оваа серија е патос. А ја прво кога го прочитав насловот на темава викам ова сигурно некоја пародија на Рејмонд, али изглеа не е. :)
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Мене јако ми е што у многу јак фазон се преставени црнците у контраст со белците...поготово тој период 70-80....и најјака ми е наставничката шо стално го дупчи Крис за тоа колку и е жал што крис нема родители и што е најден на улица :pos2:
Остај тоа, а па татко му типичен Македонец... само работи по цели денови, по 3 смени и еднаш кога другар му на Крис праша кога спие татко му сите слатко се насмевнаа. :) А мајка му... аууу какво жениште, само мајка и ја доведува во ред, бидејќи е полоша од неа.
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Остај тоа, а па татко му типичен Македонец... само работи по цели денови, по 3 смени и еднаш кога другар му на Крис праша кога спие татко му сите слатко се насмевнаа. :) А мајка му... аууу какво жениште, само мајка и ја доведува во ред, бидејќи е полоша од неа.
za majka mu tolku glupa sto ne ni znae da zapre koga pocnuwa tatko mu se ubiva od rabotenje a taa da ideme vamu-tamu
no sepak Chris e coekot i samo za nego se gleda serijata

P.S seuste se dava na Nova neli???
 
Член од
17 јуни 2007
Мислења
196
Поени од реакции
5
ееееееееее ми ја погодивте серијата стварно е најбоље една од подобрите некогаш направени
секад ме смее до солзи крис
а мн го мрзам дру секад нешо му распиува
 

Kajgana Shop

На врв Bottom