Eurovision Song Contest (официјална тема)

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Каква кариера имаше Кајмаковски кога го пративме? Бетер. Дупер можеа да спремат добра песна ама не се толку популарни после скандалот со Мартина. Препотентното створење Илчо не можам да го сварам.
Друже не си ме разбрал добро за Дупер. Не викам јас нив да ги пратиме, убаво пиша Dani, дно допреа лани на Бубамара. Зборот ми беше дека дури и нив да ги пратеа или еве појма немам, ДНК нека бидат, ќе ми беше помалку чудно пошто еве имаат некаква популарност.

И за споредбата со Кајмаковски не се согласувам. Во моментот кога отиде беше најпопуларна јавна личност во Македонија. Уште беше свежа победата на Х Фактор и имаше куп фанови. Овој ниту некогаш бил популарен како поп пејач ни па има некој фан. Нема ниедна логична причина тој да биде избран освен некакви врски, ургенции и договарања.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Aлбанија со песна на кој музиката ја работеле Лазар Цветкоски и Дарко Димитров
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Aлбанија со песна на кој музиката ја работеле Лазар Цветкоски и Дарко Димитров
Многу фрка се крена за таа, сите биле за некоја друга песна но победникот се бирал преку жири и таму 2-3ца за инает и дали 0 поени на таа песна за оваа да победи.
 
S

staycalm

Гостин
Многу фрка се крена за таа, сите биле за некоја друга песна но победникот се бирал преку жири и таму 2-3ца за инает и дали 0 поени на таа песна за оваа да победи.
Имаше тројца странци во жирито кои и дадоа по 18 поени (max) на Elvana Gjata - Me Tana, фаворит беше и во евровизиските фан клубови, а Албанците во жирито и дадоа 2 и 8 поени и заврши второ место :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Србија РТС ги објави песните за Беовизија 2020 на кој се избира песна и претсавник.


Има некој песни кој мене ми се допаднаа.
 
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Србија РТС ги објави песните за Беовизија 2020 на кој се избира песна и претсавник.


Има некој песни кој мене ми се допаднаа.
Од толку квалитетни а веќе познати пејачи Србија да бира помеѓу овие аматери, натуршчици кои настапуваат по кафулиња :facepalm: Да Неда и Бане се познати ама немаат шанси. А и не е пракса турбо-фолк изведувачи да одат. Да пратат веќе позната фаца лесно ќе имаат барем мал телевоутинг од регионот. Макар што тие изведувачи не се пријавуваат на вакви фестивали за кои одамна помина интересот и модата.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Од толку квалитетни а веќе познати пејачи Србија да бира помеѓу овие аматери, натуршчици кои настапуваат по кафулиња :facepalm: Да Неда и Бане се познати ама немаат шанси. А и не е пракса турбо-фолк изведувачи да одат. Да пратат веќе позната фаца лесно ќе имаат барем мал телевоутинг од регионот. Макар што тие изведувачи не се пријавуваат на вакви фестивали за кои одамна помина интересот и модата.
Одамна на Евровизија реткост е кога поминуваат познати фаци, артисти со големо искуство, артисти со голема дискографија. Евровизија како поминуваат годиниве станува повеќе манифестација каде цела европа а и државата од каде доаѓаат тие артисти дознава за нови неоткриени музички таленти.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.182
Гарант ова педерчево, што не ни е пејач, ќе го пратат. Српскиот Џипи, многу популарен е кај тинејџерите таму:

 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Гарант ова педерчево, што не ни е пејач, ќе го пратат. Српскиот Џипи, многу популарен е кај тинејџерите таму:

Па ЛГБТ заедницата највеќе гласа на Евросонг. Нормално дека како и нас ќе пратат педер.
 
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Гарант ова педерчево, што не ни е пејач, ќе го пратат. Српскиот Џипи, многу популарен е кај тинејџерите таму:

Не сум уверен дека е хомо за разлика од Васил. Ама песната е дефенитивно лоша лоша и да оди отпаѓа во полуфинале.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.182
не е лоша песнава, за текстот не коментирам но overall е ок
Не знам, мене само една песна ми се допадна од српските, ама таа гарант нема да победи. Ќе победи или овој јутјуберов или Hurricane. Во Hurricane пејат и Сања Вучиќ (веќе ја претставуваше Србија на Евровизија еднаш) и Ксенија Књежевиќ (ќерката на Кнез, претходно пееше со Sevdah Bejbi). И тој и тие се многу популарни во Србија во моментов и гарант ќе ги освојат гласовите од телевотингот, без оглед што песните им се никакви.

Инаку еве ја според мене најубавата песна:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom