Eurovision Song Contest (официјална тема)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
По имињата вака сигурно Билбилов и Димитров ќе добијат,не поминува евровизија без нив.Робин ќе спонзорира и тоа е тоа.
Да Лара ќе добие така и мене ми стои работата. Немам ништо против дури и сметам дека Лара е супер.

Туку од кај е овој Робин Зимбаков? Наеднаш се појави пред некоја година текстописец на овие новиве песни на Билбилов, Тарабунов, Лара, на децава од Дајте музика...
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
819
Поени од реакции
1.226
Да Лара ќе добие така и мене ми стои работата. Немам ништо против дури и сметам дека Лара е супер.

Туку од кај е овој Робин Зимбаков? Наеднаш се појави пред некоја година текстописец на овие новиве песни на Билбилов, Тарабунов, Лара, на децава од Дајте музика...
Газда на Солопром и Минисо,се пишува ваљда во слободно време.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Газда на Солопром и Минисо,се пишува ваљда во слободно време.
Значи он ја има франшизата за во Македонија бидејќи Miniso e јапонска фирма така?
Затоа гледам Лара на некогаш рекламирa Miniso a и некој други музички артисти.

Нема лошо во тоа ќе си инвестира како спонзор а и затоа и ќе победи, плус олеснително е онлајн ќе биде гласање колку што разбрав.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Од овие само Лара ја знам. 'Некогаш ќе помине' чинам беше нејзина песна и ми се свиѓа, ќе видиме сега што ќе испее.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Си го сјебувал системот. :D

RIS Flower со говорот ко ЗЗ за едно опшество отупе, а и другиве не беа ништо посебно со говорите.

Лара, Јон, Андреа и Виктор имаат солидни песни, али би гласал ваљда за Виктор како најоткачен.

Супермен инаку звучи ептен ко оној Кореецот Psy што имаше хит пред 10 години.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
За македонците работи (2022)
Поднаслов: Ви благоРариме и спејсот пред извичникот. (n)

Подолу се обраќаат на Ти (Можеш да гласаш), а откако ќе гласаш ти персираат. Какви аматери.

20220128_231507.jpg
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.772
Поени од реакции
33.519
Само Лара и Андреа. А, и Јон е ОК. Другото - ушобол!
Автоматски споено мислење:

 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.534
Само Лара и Андреа. А, и Јон е ОК. Другото - ушобол!
Автоматски споено мислење:

Не созреа ова monkee-во битолско и не созреа... :(
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Андреа има песна што треба да оди според мене. Одлична мелодија, светски звучи и има емоција која може да долови.
Виктор има откачена песна што може изненадувачки да помини и да ја презентира во некое шоу, така да не би го исклучил.
Лара има прекрасен вокал. Песната во глобала е добра, но нешто ми недостасува и мислам дека можеле нешто подобро да направат за нејзиниот вокал.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Англискиов вришти

Оваа Андреа ми се појави на фб, катастрофа и е гласов не знам што планира. Предлабок/груб и е ко за жена/девојка/девојче шо и да е.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Андреа има песна што треба да оди според мене. Одлична мелодија, светски звучи и има емоција која може да долови.
Виктор има откачена песна што може изненадувачки да помини и да ја презентира во некое шоу, така да не би го исклучил.
Лара има прекрасен вокал. Песната во глобала е добра, но нешто ми недостасува и мислам дека можеле нешто подобро да направат за нејзиниот вокал.
Дефинитивно можеле многу подобро кај сите. Ок звучи и Лара и Андреа, ама ниту ритамот ниту текстовите се catchy за да направат нешто, по мое мислење.

Виктор од друга страна може има крш текст, ако може да се нарече текст тоа нафрлување зборови, ама забавен ритам има.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.534
Пред малце го прелистав јутуб каналот на Андреа и ок песни има девојчето. Толку сме отепани со музичкава индустрија така да се ми е добредојдено.
Така да, не се сложувам со членот погоре, доцна е и мислам дека треба да си легни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom