Eurovision Song Contest (официјална тема)

Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.583
Поени од реакции
21.977
Инаку, настрана од Zitti e buoni, го преслушав (неколкупати) најновиот албум на Måneskin, Teatro d'ira: Vol. 1 (штотуку го објавија, во 2021), и дефинитивно сум заљубен во песничево:

 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.408
Поени од реакции
24.892
Инаку, настрана од Zitti e buoni, го преслушав (неколкупати) најновиот албум на Måneskin, Teatro d'ira: Vol. 1 (штотуку го објавија, во 2021), и дефинитивно сум заљубен во песничево:

А не ти прави малку збунки ради ова?
1621885037806.png
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.583
Поени од реакции
21.977
А не ти прави малку збунки ради ова?
Прегледај го приврзокот 296153
Па песнава не е за анимираниот филм. :D Плус, има едно фан-мејд видео земено од Leon: The Professional, значи повеќе на Натали Портман ме потсеќа Coraline отколку на ова ^^ :D

Note to myself: Морам да му дадам втора шанса на анимираниов. :D
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.658
Поени од реакции
5.256
Фатив да ги гуглам, им ја исчитав статијата за нив на Википедија, им изгледав еден настап од италијанскиот ИКС Фактор и сакам да кажам дека басистката би ја земал за жена, одма :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
4.254
Поени од реакции
13.938
Басистката (Victoria De Angelis) ми има преубаво име, а и стварно е слатка. Вокалов и тапанарот налик Индијанец се исто добри физички примероци, едино тој плавиот им руши просек, за кој претпоставувам ти треба acquired taste за да ти е симпатичен. :D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.550
Поени од реакции
6.209
Песницава на Исланд ми беше ок кога се одржуваше Евросонгов, али пред некој ден ја слушнав во маркет/бутик на радио и не може да ми излезе од глава. How does it keep getting better? :D

Мислам дека песницава ќе остане и после неколку години да се врти и слуша. За разлика од мртвана Бугарија или Швицарска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom