Eurovision Song Contest (официјална тема)

Член од
6 август 2011
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.344
И бугарска песна, моментално на второто место според букмејкерите
 
Последно уредено од модератор:

ovs

Член од
4 јануари 2021
Мислења
289
Поени од реакции
414
Спотот е глуп нема тема,некако без везе сцена оркестар сцена Васил прави гримаси сцена даут пашин амам,музиката и пеењето попедерски не можеше да звучи.
Вака на прво слушање досадно звучи но музиката е квалитетна и песната коректно е испеана.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.628
Поени од реакции
33.182
Ова се единствените песни кои ми ги фаќа увото, до сега:

Италија:

Швајцарија:

Финска:

Украина:

Литванија:

Франција:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ovs
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Песнава на Васил секако е подобра од ланската, тоа е сигурно. Е сега дали ќе успее да влезе во финале стварно не знам пошто вакви балади обично се меч со две острици. Некогаш стварно успеваат ама некогаш поминуваат неприметно и испаѓаат. Васил како лик ми е многу антипатичен искрено ама има моќен вокал па треба тоа да се искористи. Така да мислам подобро ова отколку генеричка поп песна. Барем тука и нема многу простор за импровизации со сценскиот настап, и кај Тамара беше така. Нека застане и нека отпее, тоа е тоа. Претходните години неколку пати си ги упропастувавме шансите за успех со лошите сценски настапи.

Другите песни ги слушнав само како preview, неколку секунди. Денес поврзав дека Хуверфоник што ја претставуваат Белгија се оние што имаа светски хит со Mad About You, само изгледа имаат нова пејачка. Ерменија инаку се откажа поради состојбата во Нагорно Карабах а песната на Белорусија е дисквалификувана поради политичка содржина (пропаганда на Лукашенко). Сега или ќе пратат нова песна или ќе бидат суспендирани скроз.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.568
Поени од реакции
17.968
Песнава за третото продужение на Кралот Лав да не ја планираат? Плус дознавам дека ликов бил детето што ја пееше Марионка. Супер пее, ама очекувам дур се криви на сцена некој да пројде и да го потапша по рамо и да му рече - Дечки добар си, ај следечи.

Спотов вришти, личи на МТВ 96 та продукција.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.568
Поени од реакции
17.968

@zmej gorjanin sigurna sum deka ova ti go promeni mislenjeto i sega Vasil ti e favorit.
Нема да ми го промени мислењето, ама сигурен сум дека ќе им легнете на волејка на Бугарите кога ќе се правдаат зошто ве блокираат - за говор на омраза против луѓе со бугарска свест и ЛГБТ.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Нема да ми го промени мислењето, ама сигурен сум дека ќе им легнете на волејка на Бугарите кога ќе се правдаат зошто ве блокираат - за говор на омраза против луѓе со бугарска свест и ЛГБТ.
>ne priznava nacija
>ne priznava jazik
>reeeee govor na omraza
>bonus lgbt
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.034
Поени од реакции
28.670

@zmej gorjanin sigurna sum deka ova ti go promeni mislenjeto i sega Vasil ti e favorit.
Од Тоше Проески до вакви грешки на природата.
Има ли во авионот пилот?
И до кога абнормалното ќе го рекламираат како нормално, не е...нема ни да биде.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Од Тоше Проески до вакви грешки на природата.
Има ли во авионот пилот?
И до кога абнормалното ќе го рекламираат како нормално, не е...нема ни да биде.
Биди среќен што сеуште сме назад ние во оваа игра.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
Абе дај нека се повлечеме од вакви манифестации,луѓе леб немаат да јадат уште за курово здравје пари да трошиме,ебате малоумниците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom